Pytania - Page 9
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Haraedo

Sob 10 Lip - 4:16
First topic message reminder :

Pytania

Zgrzyty, niedopowiedzenia i skróty myślowe... jak nie pogubić się w natłoku informacji przekazywanych takim hurtem? Czasami się nie da. Temat powstał ku chwale zasady, że kto pyta, nie błądzi. Jeżeli coś nie jest jasne bądź nurtuje cię informacja, o której nigdzie nie wspomniano - zapytaj. Lepszego miejsca niż to nie znajdziesz.
Haraedo

Raikatsuji Shiimaura

Sob 23 Wrz - 18:46
Hasegawa Jirō napisał:Podczas ushimitsu, godziny duchów, człowiek jest w stanie dostrzec w lustrze ducha. Ale nie jest w stanie dostrzec w odbiciu duszkowej formy yurei, który już ma ciało i który przypadkiem wejdzie w kadr, prawda? Prawda...? Pytania - Page 9 4258600934

Prawda. Yurei musi bezpośrednio znajdować się w Kakuriyo, aby jego forma była widoczna. W Utsushiyo, "znajdując się w fizycznym ciele", jego odbicie jest normalne.


She was not fragile
like a flower;

She was fragile like
a b o m b.

Raikatsuji Shiimaura

Ye Lian and Hasegawa Jirō szaleją za tym postem.

Hasegawa Jirō

Pią 29 Wrz - 17:08
Pytania - Page 9 Paperwork-retsuko

Hasegawa Jirō napisał:Jako sołtys Nanashi muszę zadbać o moje bagno, stąd pytanie. Pytania - Page 9 2607587521

Z opisu działu zniknęła wzmianka o wydarzeniu z ulewą, więc czy można gdzieś przeczytać jakieś podsumowanie. Najbardziej interesuje mnie kiedy datowo się zakończyło i jakie były ewentualne konsekwencje.

Dodatkowo - kiedy końcowa stacja metra wróci do pierwotnego stanu.

Podbijam, bo nic się nie ruszyło. well

Nakashima Yosuke napisał:A mnie zastanawia od dłuższego czasu... Jeśli Tsunami jest jednostką wojskową, nawet jeśli specjalną, to podlegają pod hierarchię wojskową, tzn. mają normalne stopnie, dzielą się na szeregowych, podoficerów i tak dalej? Bo tak się zastanawiam czy jako dowódcę normalni żołnierze mimo niechęci do specjalsów mogą jednak chociaż udawać, że szanują, bo mam jakiś stopień oficerski cooo

Nie moje, ale też podbijam, bo chyba przegapione. well

Ye Lian napisał:
Hasegawa Jirō napisał:Zgłaszając Tuszkota dostałem info, że muszę poczekać aż zostanie dodany do spisu. Nie wiem kto go dodaje, więc pytam tutaj, ogólnie - kiedy się w tym spisie mniej więcej pojawi? shyyy

Tutaj najprawdopodobniej pojawi się wraz z najbliższą aktualizacją. cutie

Podbijam, bo mi tuszkot zaraz ze starości wyschnie szybciej niż dowiem się co on w ogóle robi. well

--------------------------------------------------

A teraz czas na dorzucenie nowych pytań.

1. Człowiek w godzinę duchów ducha widzi w lustrze, to już jasne, ale czy może go usłyszeć?

2. W związku z najnowszym eventem padło na cb, że yurei normalnie nie mają snów, ale w tym temacie padło już, że yurei nie kontrolują własnych snów, więc wychodzi, że jakieś tam jednak mają. Jak to jest ostatecznie. Pytania - Page 9 2607587521

3. Jeżeli yurei zdobędzie kontrakt i zyska nowe ciało, to co się dzieje z poprzednim, tym które porzucił gdy umierał? Oczywiście zakładając, że nie został skremowany i/lub pochowany i gdzieś te zwłoki zostały z szansą, że ktoś na nie trafi. Trup magicznie zniknie? Będą dwa ciała? Co z kolejnymi zwłokami jeżeli umrze kolejny raz po zawiązaniu kontraktu? ripblotka




Hasegawa Jirō

Warui Shin'ya, Ye Lian, Nakashima Yosuke, Shiba Ookami and Satō Kisara szaleją za tym postem.

Shiba Ookami

Pią 29 Wrz - 17:17
TO jeszcze ja dopytam, jeśli zakontraktowany człowiek umrze na moment, co doprowadzi do przemiany w Senkenshę, to czy kontrakt normalnie znika i trzeba go na nowo formować? well


#a2006d
Shiba Ookami

Warui Shin'ya, Ye Lian and Hasegawa Jirō szaleją za tym postem.

Warui Shin'ya

Sob 30 Wrz - 17:20
@Hasegawa Jirō

1. @Hattori Heizō.

2.
A mnie zastanawia od dłuższego czasu... Jeśli Tsunami jest jednostką wojskową, nawet jeśli specjalną, to podlegają pod hierarchię wojskową, tzn. mają normalne stopnie, dzielą się na szeregowych, podoficerów i tak dalej? Bo tak się zastanawiam czy jako dowódcę normalni żołnierze mimo niechęci do specjalsów mogą jednak chociaż udawać, że szanują, bo mam jakiś stopień oficerski.

Tsunami jest podłączone pod wojsko tylko na papierze, ale nie podlega wojsku samemu w sobie i nie ma potrzeby, aby członkowie tej jednostki wcześniej wywodzili się z "normalnego" oddziału. Innymi słowy: mogą posiadać stopnie zdobyte w przeszłości, w końcu najczęściej dzieje się tak, że członkowie Tsunami to byli żołnierze, którzy w wyniku różnych czynników doświadczyli kontaktu z Kakuriyo i postanowili się przebranżowić "z ludzi na potwory", ale to nie jest żaden wyznacznik w rekrutacji, bo to równie dobrze może być osoba "z ulicy", która wcześniej z wojskiem nie miała nic wspólnego. Patrząc na fakt, że w Tsunami hierarchia jest bardzo prosta (dowódca i podlegli mu żołnierze) to taki rekrut "z ulicy" może nie mieć w ogóle żadnej rangi.
Za to też koledzy "po fachu" nie lubią Tsunami, bo cały czas przewija się pewnego rodzaju "gloryfikacja za nic" - niezrozumienie prowadzi do zazdrości bądź zwykłej niechęci. Z ich punktu widzenia otrzymali specjalne traktowanie od państwa, ale nikt tak naprawdę nie wie co robią i czym się wyróżniają. Tsunami powstało i utrzymało się dzięki rządowi, który zdaje sobie sprawę z istnienia Kakuriyo. Więc to taka transakcja wymienna: "my wam damy przykrywkę (jednostka wojskowa), abyście mogli legalnie działać w mieście, ale wy nas brońcie przed potworami, bo my nie umiemy".

W skrócie: nie, Tsunami nie podlega żadnej wojskowej hierarchii, ale bardzo często dzieje się tak, że członkowie tej specjalnej jednostki to osoby, które wcześniej zasłużyły sobie na szacunek wśród kompanów z pozostałych oddziałów. Wywołuje to różne uczucia w momencie transferu między "zwykłym" oddziałem a Tsunami, ale jeżeli ktoś wyrobił sobie dobrą opinię to ta opinia nie odklei się od niego tylko dlatego, że postanowił zmienić grupę.

3.
Ye Lian napisał:
Hasegawa Jirō napisał:Zgłaszając Tuszkota dostałem info, że muszę poczekać aż zostanie dodany do spisu. Nie wiem kto go dodaje, więc pytam tutaj, ogólnie - kiedy się w tym spisie mniej więcej pojawi? shyyy

Tutaj najprawdopodobniej pojawi się wraz z najbliższą aktualizacją. cutie

Podbijam, bo mi tuszkot zaraz ze starości wyschnie szybciej niż dowiem się co on w ogóle robi. well

Od momentu aktualizacji minęły raptem dwa tygodnie.
Akurat spis, pod który podlega tuszkot, był jednym z dwóch, z którymi się nie wyrobiliśmy, o czym była informacja w ogłoszeniu. Podbijam prośbę o cierpliwość, a jak ktoś chce coś szybciej, to można się zgłosić do nas na PW na Haraedo, żeby ogarniać z nami. Wciąż czekamy na dodatkowe pary rąk.

1. Człowiek w godzinę duchów ducha widzi w lustrze, to już jasne, ale czy może go usłyszeć?

Tak. To spotkanie z duchem jest często bardzo-bardzo krótkie, dosłownie mignięcie (lub kilka mignięć), podczas których człowiek jest w stanie zobaczyć i usłyszeć yurei. Wciąż go jednak nie dotknie, ani nie poczuje fizycznie.

2. W związku z najnowszym eventem padło na cb, że yūrei normalnie nie mają snów, ale w tym temacie padło już, że yūrei nie kontrolują własnych snów, więc wychodzi, że jakieś tam jednak mają. Jak to jest ostatecznie.

Nie wiemy co padło na CB, więc musielibyśmy dostać wpierw kontekst rozmowy. Szczerze mówiąc, osobiście nie rozumiem pytania.

3. Jeżeli yūrei zdobędzie kontrakt i zyska nowe ciało, to co się dzieje z poprzednim, tym które porzucił gdy umierał? Oczywiście zakładając, że nie został skremowany i/lub pochowany i gdzieś te zwłoki zostały z szansą, że ktoś na nie trafi. Trup magicznie zniknie? Będą dwa ciała? Co z kolejnymi zwłokami jeżeli umrze kolejny raz po zawiązaniu kontraktu?

Ciało zostaje i rozkłada się jak organizm człowieka. Więc tak. W momencie, w którym yurei (bądź jego kontrahent) zginie, a następnie duch zawiąże następny kontrakt, poprzednie ciało, które posiadał, wciąż gdzieś jest, choć dla samego ducha już nieużyteczne.

@Shiba Ookami

TO jeszcze ja dopytam, jeśli zakontraktowany człowiek umrze na moment, co doprowadzi do przemiany w Senkenshę, to czy kontrakt normalnie znika i trzeba go na nowo formować?

Każda śmierć człowieka (bądź yurei) przerywa kontrakt i każde takie przerwanie to ryzyko dla obydwu stron. Ale nie dotyczy to przemiany w senkenshę, bo śmierć kliniczna nie jest śmiercią biologiczną - a o nią się rozchodzi w momencie złamania zasad keiyaku suru. Więc akurat tutaj, w chwili, w której człowiek zacząłby umierać, wystąpiłoby równocześnie bardzo duże osłabienie u ducha, porównywalne ze śmiertelną agonią, ale ostatecznie sam kontrakt by przetrwał, bo oni obydwoje również formalnie nie giną. Taki stan kliniczny trwa zazwyczaj do kilku minut, w bardzo rzadkich przypadkach kilkunastu, a w "aż niemożliwych" - kilkudziesięciu.


従順な


Warui Shin'ya

Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Hasegawa Jirō and Seiwa-Genji Kamiko szaleją za tym postem.

Yakushimaru Sanari

Sro 18 Paź - 17:30
W edycji profilu nie widzę w ogóle belki z multikontami i datą urodzenia. W sumie na Kisarze też nie mogę edytować daty urodzenia. Nie wiem, czy to normalne i czy to dobry temat, ale czy tak powinno być? cri
Yakushimaru Sanari

Warui Shin'ya ubóstwia ten post.

Warui Shin'ya

Czw 19 Paź - 0:37
@Yakushimaru Sanari Poprawione. W przypadku pytań (błędów) typowo technicznych proszę o posty w tym temacie to będę szybciej reagować. ♥


従順な


Warui Shin'ya

Ye Lian and Saga-Genji Shizuru szaleją za tym postem.

Matsumoto Hiroshi

Wto 9 Kwi - 17:12
Event z Kartami:

Czy mogę użyć czekoladowego jajka (+ 45 do rzutu) z Wielkanocy do rzutu kością, jeśli ten rzut już wykonałam? Pytania - Page 9 4218711385
Matsumoto Hiroshi

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma and Naiya Kō szaleją za tym postem.

Warui Shin'ya

Wto 9 Kwi - 17:16
@Matsumoto Hiroshi. Jak najbardziej! Pamiętaj tylko, aby później wrzucić zgłoszenie o braku jajka (xD) w aktualizacjach, bo inaczej nowy wynik nie będzie brany pod uwagę. + Zaznacz (edytuj) post w Karciance, na którym zużywasz przedmiot.


従順な


Warui Shin'ya

Seiwa-Genji Enma, Naiya Kō and Matsumoto Hiroshi szaleją za tym postem.

Sugiyama Nobuo

Wto 16 Kwi - 18:42
Dobry, mam pytanie co do najnowszego ogłoszenia podsumowującego pierwszą partię karcianki. Dlaczego o nagrodach pocieszenia (za cztery nieudane rzuty) nie wiedzieliśmy od samego początku? Czy ich nagłe pojawienie się jest podyktowane tym, że dziwnym trafem niektóre konta mają akurat cztery nietrafione rzuty? Czy nagroda dla tych, którym się nie udało powinna być lepsza niż dla tych, którym się udało? Dla porównania:
Pytania - Page 9 YlRpDjN

Pytania - Page 9 Yf9fS7b

W nagrodach mamy +1 fabuły do określonej umiejętności, a za cztery nieudane rzuty można sobie wykupić talon na fabułę do umiejętności. Dowolnej, jeśli dobrze rozumiem.
Plus samo dodawanie jakichś nowości po zakończeniu trwania eventu wydaje mi się nieczystym zagraniem. Ja na przykład specjalnie nic nie rzucałem, gdy miałem pewność, że nie dobiję choćby 3 postów (licząc, że w najlepszym możliwym przypadku dostanę nagrodę), a gdybym wiedział wcześniej, że jest jakaś nagroda pocieszenia to rzucałbym wszystkim co mam. Mógłbym nawet się zmotywować, gdybym wiedział, że dostanę coś nawet jeśli nie wszystko pójdzie po mojej myśli.
Sugiyama Nobuo

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Hasegawa Jirō and Nakashima Yosuke szaleją za tym postem.

Warui Shin'ya

Wto 16 Kwi - 18:52
Spieszę z wyjaśnieniem.

Umiejętności w danej rundzie były umiejętnościami jawnymi, więc każdy wiedział na co rzuca (i czy mu się to opłaca, czy nie). Wszystkie rundy były również podyktowane terminowo, w pierwszym poście. Mieliście widełki czasowe na każdą jedną, zatem nie było problemu w tym, aby zorientować się kiedy zakończy się sam event. Już choćby dla zasady dało się wykonać wszystkie zaległe rzuty w ostatniej z rozgrywek, bo co miało się właściwie do stracenia? Jeżeli ktoś tego nie zrobił to nie rozumiem skąd ewentualne pretensje do nas. Nie było przecież powodów, aby "dalej przetrzymywać losy", bo na co by się je przetrzymywało, skoro karcianka kończyła się piętnastego? Wtedy już w ogóle by przepadły.

Na sam koniec debatowaliśmy zresztą nad tym czy wymianę nieudanych rzutów wymienić na jedną umiejętność dowolną i czy dać to po 4 czy 5 skuchach, ale doszliśmy do wniosku, że zaniżymy próg, bo inaczej nikt by się nie załapał. Dodatkowo daliśmy opcję, aby móc przerzucić sobie umiejętność na inną swoją postać, jeżeli akurat się nie trafiło ze skillem.

Dodam przy okazji, że to też pokazało zaangażowanie graczy, bo niektórzy po prostu próbowali bez względu na to czy im wychodziło, czy niekoniecznie. I ze względu na nich uznaliśmy, że damy szansę, aby nie wyszli z tego z niczym, stąd podane w ogłoszeniu warianty. Może ta sytuacja zachęci do większej aktywności przy przyszłych eventach, bo jakby na to nie patrzeć - często pewne rozwiązania stosujemy na sam koniec, bo są wynikiem naszego gimnastykowania się nad tym jak wycisnąć z nagród dla graczy jak najwięcej. Podobnie było przecież przy Hanami, gdzie dopiero przy finiszu wyszło, że można sobie oddawać płatki.


従順な


Warui Shin'ya

Seiwa-Genji Enma, Ye Lian and Sugiyama Nobuo szaleją za tym postem.

Sugiyama Nobuo

Wto 16 Kwi - 19:10
To nie tłumaczy dlaczego wygrani musieli sobie wybierać umiejętności z puli, a przegrani mogą dostać talon na jakąkolwiek umiejętność, ale dzięki za odpowiedź.
Sugiyama Nobuo

Warui Shin'ya and Hasegawa Jirō szaleją za tym postem.

Warui Shin'ya

Wto 16 Kwi - 19:26
@Sugiyama Nobuo. Jest różnica pomiędzy trzema udanymi rzutami, a czterema nieudanymi - już choćby o ten jeden napisany, niefortunny w wyniku post, na który ktoś tak czy inaczej przeznaczył czas i wenę. Braliśmy też pod uwagę wasze ogólne zaangażowanie w event. Niestety znikome (choć rozumiemy, że to kwestia nieobecności). Gdyby przy tym podnieść próg do pięciu skuch to załapałaby się na to jedna osoba, a byli gracze, którym zwyczajnie się to należało za samo podejmowanie prób. Jeżeli mogłeś takim graczem być, ale wycofałeś się z udziału, bo nie wiedziałeś o ewentualnej zmianie nagród, to może to również lekcja, aby następnym razem dać z siebie sto dziesięć procent, bo kto wie czy się to nie opłaci na samej mecie. Jak wspomniałam wyżej: już przy poprzednich rozrywkach dawane były takie szanse na sam koniec, więc zawsze można mieć z tyłu pamięci, że i tym razem będziemy kombinować, aby obniżyć poprzeczkę, jeżeli widać starania uczestników.

Przy sześciu rundach było dwanaście umiejętności. Najróżniejszych. Nie chce mi się wierzyć, aby nie przypasowała chociaż jedna z całej tej puli i chociażby w nią można było ładować ile się da, a jeżeli zdarzyło się, że w aktualnej rozgrywce żadna nie wydawała się atrakcyjna, dało się przeczekać do następnej. I tyle. To wy wybieraliście przy których turach podejmujecie wysiłek, a przy których odpuszczacie. Dało się nachapać jednak wartościowe skille i maksymalnie jedna dodatkowa fabuła do dowolnej zdolności nie wydaje się aż taką krzywdą, jeżeli przy okazji komuś udało się zgarnąć coś, na co i tak by polował. Bo można było zdobyć i opcję z tury, i uniwersalny talon.

Żeby też była jasność: warianty z ogłoszenia zostały przedyskutowanie dosłownie na pięć minut przed wysłaniem samego komunikatu. Więc to również spontaniczna decyzja, na którą wpadłyśmy, aby jednak ci, biorący w tym udział czynnie, byli za to zwyczajnie dodatkowo nagrodzeni.


従順な


Warui Shin'ya

Seiwa-Genji Enma and Ejiri Carei szaleją za tym postem.

Sponsored content
marzec-kwiecień 2038 roku