Layout (kody)
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Warui Shin'ya

Sro 5 Paź - 16:07
Moje Łobuzy.

Wzięłam się za poprawę kodu, ponieważ wynika coraz więcej błędów dla graczy korzystających z Chrome'a.

To będą tylko kosmetyczne poprawy, ale gdybyście mieli jakieś dodatkowe inspiracje bądź prośby - to najlepszy czas na to.

Na pewno modyfikacji ulegną profile (oraz ich podglądy). Wrzuci się gdzieś też jakieś wyróżnienie w związku z grupami. Menu zostanie wrzucone na górę, bo doszły mnie słuchy, że był problem z przestawieniem się. Podkreślę też bardziej na głównej nowe posty, bo są dość niezauważalne. Te rzeczy zakodowałam.

Dodatkowo Hikaru Ren wspomniała, że kursor jest nieczytelny. Dajcie znać co o tym sądzicie, abym miała bieżące info, bo póki co nikt się nie wypowiedział w tej kwestii.

Tyle na chwilę obecną.
Czekam na wasze wytyczne.
Warui Shin'ya
Yōzei-Genji Madhuvathi

Sro 5 Paź - 16:19
Jeśli chodzi o kursor, to ja w nim problemu nie widzę, ale jego zmiana też nie będzie mi bardzo rzutować.

Co do menu na górze, to choć teraz wygląda fajnie, to jestem jak najbardziej za, bo...
na telefonie go nie widać. I wiem, forum docelowo nie jest na telefon, duh, ale może to rozwiąże problem.

Poza tym u mnie jest wszystko gituwa, śmiga i wygląda miodzio :heart1:




The Mother Of Harlots And Abominations Of The Earth
Yōzei-Genji Madhuvathi
Sugiyama Nobuo

Sro 5 Paź - 16:38
Osobiście nie korzystam z telefonu, więc nie wypowiem się co do funkcjonalności menu. Mogę jedynie powiedzieć tyle, że mi się w obecnej odsłonie podoba i w żadnym stopniu mi się przeszkadza, ale jeśli jest problematyczne na mobilnej wersji to faktycznie może nie obejść się bez poprawek.

Kursor totalnie mi nie przeszkadza - zwykle wiem gdzie mam klikać, wiem gdzie są linki, widać je, więc zmieniający się kursor nie jest dla mnie problemem.

Wyróżnienie grupy to bardzo dobry pomysł. Jestem przyzwyczajony do schematu kolor=grupa, ale rozumiem, że tutaj chcieliście pójść w bardziej uogólniony schemat i spoko, szanuję to, ale moim zdaniem grupa powinna być widoczna na pierwszy rzut oka. Jeśli nie śledzi się kart postaci nowych użytkowników, to nie ma jak połapać się w rozkładzie sił poszczególnych organizacji. Sam wiem tylko tyle, że połowa forum to duchy, a druga połowa to medium...
Sugiyama Nobuo
Warui Shin'ya

Sro 5 Paź - 17:06
Yōzei-Genji Madhuvathi napisał:(...) na telefonie go nie widać. I wiem, forum docelowo nie jest na telefon, duh, ale może to rozwiąże problem.

Wersję mobilną też przy okazji będę sprawdzać.

Swoją drogą.
Potrzebowałabym ze dwie osoby do przetestowania kodów, bo piszę je na nowo i mogę o czymś zapomnieć/nie zauważyć. Gdyby ktoś chciał się rozejrzeć po testowym i wyłapać błędy/ubytki to byłabym wdzięczna.


従順な


Warui Shin'ya
Sugiyama Nobuo

Sro 5 Paź - 17:21
Bierz mnie, mogę się rozglądać. 👻
Sugiyama Nobuo

Warui Shin'ya ubóstwia ten post.

Warui Shin'ya

Sro 5 Paź - 17:54
To mam już dwie osoby.
Dzięki za szybki odzew. <3


従順な


Warui Shin'ya
Hattori Heizō

Sro 5 Paź - 19:05
Jeśli trafią mi się jakieś kodowe inspiracje, to pewnie coś podrzucę. Co do menu, sam czasem zapominam, że w ogóle mogę wrócić za jego pomocą na stronę główną, ale to chyba tylko tyle. Jeśli trafi na górę, to też nie będzie mi przeszkadzało, bo jednak to takie naturalne położenie. No i jeśli chodzi o kursor, to podpisuję się pod Rają – u mnie działa, ale płakać nie będę z powodu jego zmiany. Zawsze można by spróbować z jakimś czerwonym, skoro na forum są czerwone elementy.
Hattori Heizō
Yōzei-Genji Madhuvathi

Sro 5 Paź - 23:54
Jeszcze przypomnę, bo nie wiem, czy to było tutaj wzięte pod uwagę!

Po wklepaniu w edycję profilu linków do kp, uzupełnienia i tak dalej, by wyświetlały się w profilu - te są błędnie podpisane. Karta postaci jest uzupełnieniem, kontakt kartą postaci itd. Też to nie jest kwestia Chrome, bo na operze też mi się to tak wyświetla.

Love :heart1:



The Mother Of Harlots And Abominations Of The Earth
Yōzei-Genji Madhuvathi
Warui Shin'ya

Czw 6 Paź - 1:04
Yōzei-Genji Madhuvathi napisał:Jeszcze przypomnę, bo nie wiem, czy to było tutaj wzięte pod uwagę!

Po wklepaniu w edycję profilu linków do kp, uzupełnienia i tak dalej, by wyświetlały się w profilu - te są błędnie podpisane. Karta postaci jest uzupełnieniem, kontakt kartą postaci itd. Też to nie jest kwestia Chrome, bo na operze też mi się to tak wyświetla.

Love :heart1:

Widzę właśnie.
Z perspektywy admina nie ma tego błędu, ale jak wbiłam do tematu z konta Universal Person (bez żadnych uprawnień) to rzeczywiście jest rozjazd. Sprawdzę na pewno! Dzięki.


従順な


Warui Shin'ya
Hattori Heizō

Pią 7 Paź - 8:28
A ja mam taki jeden problem. Może to nic wielkiego, ale zauważyłem, że zazwyczaj oznaczenie najnowszego posta dotyczy tylko najnowszej wiadomości w danym dziale. Stąd czerwona kreska pojawia się wyłącznie przy nicku na stronie głównej, a gdy już odczyta się tego posta, nie ma już żadnego wyznacznika tego, że w danym forum i jego subforach są jakieś nieprzeczytane posty. Niby drobiazg i niby jest to narzędzie z toolbara (chociaż osobiście rzadko z niego korzystam, a trzeba tam jednak kasować powiadomienia, o ile dobrze pamiętam), ale zazwyczaj jednak miało się do czynienia z tym znacznikiem nieprzeczytanych postów przy subforum. Więc może jest szansa, żeby to jakoś wprowadzić?
W każdym razie, jeśli to utrudnia życie tylko mnie, to się dostosuję. A jeśli ktoś już o tym gdzieś wspominał, to pardon. Piszę to na kolanie i nie śledziłem wszystkich dyskusji.
Hattori Heizō
Minoru Yoshida
Pią 7 Paź - 10:56
Rzeczy, które zauważyłem i nie wiem od czego to zależy (pewnie od przeglądarki), ale na chromie czasami mam tak, że mimo kilka z 3 razy na jakiś temat, to dopiero odsunięcie kursora i ponownie przysunięcie na temat powoduje, że mogę go sobie otworzyć. Raczej to nie jest wina mojej myszki, ponieważ ogólnie normalnie mi działa, a jedynie na tym forum mam tak, że klikanie czasami nie ma żadnej reakcji (w tym przypadku po prostu otworzenie czegoś).

Co do paska po lewej stronie. Mi bez różnicy gdzie będzie, chociaż przyznam się, że na telefonie (again na chromie) ten pasek jest w ogóle niewidoczny. W sumie niby nic, ale jeżeli ktoś chciałby z telefonu odczytać i odpisać na PW, to nie ma takiej możliwości.

I w sumie tak samo tematy podświetlane mogą być bardziej wyróżnione? Bo zgodzę się z Heizou, że rzeczywiście bywa to mylące i z jednej strony nie ma żadnego, denerwującego podświetlenia o nieprzeczytanym poście, a z drugiej w tematach z propozycją/pytaniami itd. może być problem, ponieważ ludzie mogą nie zauważać tematów do udzielania się. Albo ktoś nie zauważy ogłoszenia użytkownika na temat poszukiwań itd.

Co do kursora to mi wszystko jedno, jedynie mam ten problem, że rzeczywiście on czasami mi nie reaguje i nie wiem od czego to zależy.

Więcej tematów nie pamiętam. :ghost2:


Layout (kody) EHjauEm
Minoru Yoshida
Hattori Heizō

Pią 7 Paź - 11:00
Minoru Yoshida napisał:I w sumie tak samo tematy podświetlane mogą być bardziej wyróżnione? Bo zgodzę się z Heizou, że rzeczywiście bywa to mylące i z jednej strony nie ma żadnego, denerwującego podświetlenia o nieprzeczytanym poście, a z drugiej w tematach z propozycją/pytaniami itd. może być problem, ponieważ ludzie mogą nie zauważać tematów do udzielania się. Albo ktoś nie zauważy ogłoszenia użytkownika na temat poszukiwań itd.
Akurat z tematami jako takimi nie mam problemów, bo jak się już wejdzie w subforum, to widać, które są nieprzeczytane, bo przy każdym temacie pojawia się czerwony znacznik i się wyróżnia. Chodzi właśnie o samą stronę główną, żeby widzieć, że to akurat w tym danym subforum coś na nas czeka. Tak doprecyzuję tylko ze swojej strony.
Hattori Heizō
Warui Shin'ya

Pią 7 Paź - 13:08
Hattori Heizō napisał:A ja mam taki jeden problem. Może to nic wielkiego, ale zauważyłem, że zazwyczaj oznaczenie najnowszego posta dotyczy tylko najnowszej wiadomości w danym dziale. Stąd czerwona kreska pojawia się wyłącznie przy nicku na stronie głównej, a gdy już odczyta się tego posta, nie ma już żadnego wyznacznika tego, że w danym forum i jego subforach są jakieś nieprzeczytane posty. Niby drobiazg i niby jest to narzędzie z toolbara (chociaż osobiście rzadko z niego korzystam, a trzeba tam jednak kasować powiadomienia, o ile dobrze pamiętam), ale zazwyczaj jednak miało się do czynienia z tym znacznikiem nieprzeczytanych postów przy subforum. Więc może jest szansa, żeby to jakoś wprowadzić?
W każdym razie, jeśli to utrudnia życie tylko mnie, to się dostosuję. A jeśli ktoś już o tym gdzieś wspominał, to pardon. Piszę to na kolanie i nie śledziłem wszystkich dyskusji.

Pisałam na górze jak coś:
Warui Shin'ya napisał:(...) Podkreślę też bardziej na głównej nowe posty, bo są dość niezauważalne. (...)

Minoru Yoshida napisał:Rzeczy, które zauważyłem i nie wiem od czego to zależy (pewnie od przeglądarki), ale na chromie czasami mam tak, że mimo kilka z 3 razy na jakiś temat, to dopiero odsunięcie kursora i ponownie przysunięcie na temat powoduje, że mogę go sobie otworzyć. Raczej to nie jest wina mojej myszki, ponieważ ogólnie normalnie mi działa, a jedynie na tym forum mam tak, że klikanie czasami nie ma żadnej reakcji (w tym przypadku po prostu otworzenie czegoś).
Bardzo możliwe, że to jakiś zgrzyt w obecnych kodach, bo u mnie jest podobny problem. Też zwracam teraz na to uwagę przy pisaniu wszystkiego od nowa, więc na sto procent pożegnamy się z tą ułomnością.

👻


従順な


Warui Shin'ya

Minoru Yoshida ubóstwia ten post.

Sugiyama Nobuo

Nie 23 Paź - 17:16
W profilu mamy miejsce na 2 obrazki, w profilu ten stary się nie wyświetla:
Layout (kody) Hsi2B0h
Layout (kody) IyodLXU
Domyślam się, że powinien zostać tylko jeden (ten nowy).
Sugiyama Nobuo

Warui Shin'ya ubóstwia ten post.

Warui Shin'ya

Nie 23 Paź - 17:22
Tak, ten stary zniknie za te 2-3 dni, jak już będę wrzucać wam info o grupach. Nie chciałam po prostu, by komuś zeżarło obrazek, bo może akurat chce go sobie przerzucić gdzieś (do podpisu chociażby).


従順な


Warui Shin'ya

Sugiyama Nobuo ubóstwia ten post.

Sponsored content
marzec-kwiecień 2038 roku