Kalendarz adwentowy - Page 14
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Haraedo

Pią 1 Gru - 1:42
First topic message reminder :

Kalendarz adwentowy

Grudzień to oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Czas spędzany z najbliższymi, przygotowywanie prezentów, gotowanie pysznych dań, delektowanie się smakiem ciepłej herbaty czy gorącej czekolady podczas sypiącego za oknem śniegu. I choć w Japonii Boże Narodzenie nie jest świętem powszechnym, to i tam można podziwiać rozwieszone kolorowe lampki i wychylające się zza witryn sklepowych wesołe puchate ozdoby. W miastach pojawiają się drzewka i iluminacje, a w powietrzu rozchodzi się zapach charakterystycznych przysmaków, gdzie dominuje cynamon, anyż i goździki. Świąteczny duch udziela się każdemu, dlatego też i na Haraedo zawitało te jedyne i niepowtarzalne święto! Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kalendarz adwentowy, a w otwieraniu okienek może wziąć udział każdy użytkownik naszego forum.

- Każdego dnia, po północy, zostanie odkryte jedno okienko. Skrywają zadania, które trzeba wykonać.
- Czas na odebranie nagrody i/bądź wykonanie zadania kończy się o północy danego dnia.
- Otworzenie numerka przypada na konto, a nie na gracza. Osoby posiadające multikonta mogą wykonać zadania na każdym z nich. Warunkiem dopuszczającym do gry jest skończona Karta Postaci.
- Nieodebrany numerek przepada.

[1] Dodaj świąteczne elementy do avatara osobie po twojej lewej stronie w ostatnio zalogowanych.
[2] Zamieść świąteczny/zimowy akcent w podpisie lub na avatarze.
[3] Napisz list do świętego Mikołaja (jako postać).
[4] Jakie jest najmilsze wspomnienie związane ze świętami dla twojej postaci?
[5] Co twoja postać mogłaby znaleźć w galerii swojego telefonu, co nawiązywałoby do świąt/zimny?
[6] Rzuć k100 w offtopie i sprawdź czy byłeś grzeczny w tym roku! 1-50 - w skarpecie czeka na ciebie rózga. 51-100 - jesteś na liście grzecznych dzieci. Pochwal się koniecznie wynikiem w temacie.
[7] Posprzątaj w swojej chronologii, żeby nie pomyliło ci się kiedy są święta!
[8] Napisz krótką, przypuszczalną relację z postacią po prawej jaką mogłaby mieć twoja postać (bądź wrzuć szukajki w temacie).
[9] Napisz 3 ciekawostki o swojej postaci, aby przestać być tym dziwnym, niekojarzonym kuzynem ciotki matki od strony bratanka.
[10] W święta chodzi o łączność również z tymi, z którymi nie ma się na co dzień kontaktu - doprowadź swoje smsy do porządku (odpisz na przynajmniej jedną wiadomość)
[11] Pokaż na zdjęciu jak wygląda choinka twojej postaci!
[12] W jakim świątecznym filmie twoja postać zagrałaby główną rolę?
[13] Rozwiąż jako postać TEN quiz i koniecznie pochwal się wynikiem!
[14] Napisz 3 postanowienia noworoczne swojej postaci
[15] Jaki świąteczny utwór spodobałby się twojej postaci?
[16] Jak twoja postać chciałaby spędzić święta?
[17] Jak Twoja postać ubrałaby się na świąteczną kolację?
[18] Niech twoja postać stworzy idealny, świąteczny napój dla siebie w tym quizie
[19] Złóż życzenia świąteczne osobie po prawej w ostatnio zalogowanych!
[20] Każdy wie, że w wigilię zwierzęta przemawiają ludzkim głosem! Gdyby twoja postać była zwierzęciem - jakim i dlaczego?
[21] Gdyby twoja postać brała udział w świątecznym przedstawieniu, to w jakiej roli?
[22] Jaki świąteczny przysmak jest ulubionym twojej postaci?
[23] Kto odwiedzi twoją postać 24 grudnia? Rozwiąż quiz
[24] WESOŁYCH ŚWIĄT! "Odbij się" w temacie

Zadania

Poniższy kod musi zostać wypełniony z konta, którego dotyczy.

Kod:
<span class="sn"></span>[b]OKIENKO:[/b]
[b]WYKONANIE:[/b]


Ostatnio zmieniony przez Haraedo dnia Pią 1 Gru - 1:52, w całości zmieniany 2 razy
Haraedo

Shiba Ookami ubóstwia ten post.


Saga-Genji Hayate

Pon 4 Gru - 21:17
OKIENKO: 4
WYKONANIE: Każde święta przed moją śmiercią. Wielki zlot rodzinny, podczas którego testowało się cierpliwość każdego z osobna, czekając, kiedy wreszcie ktoś z nich nie wytrzyma. I wymykanie się wieczorem, żeby rozdawać w Nanashi koce, ubrania albo ciepłe posiłki.
Saga-Genji Hayate

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei and Yakushimaru Seiya szaleją za tym postem.

Shirai Asami

Pon 4 Gru - 21:23
OKIENKO: 4
WYKONANIE: Najlepsze święta to pierwsze spędzone samotnie. Wypad do klubu, żeby znaleźć sobie towarzystwo na pół wieczoru, a później siedzenie w mieszkaniu, w gniazdku z koca, oglądając seriale z drinkiem w ręku. Żadnego wymuszonego towarzystwa, uroczego do porzygu randkowania czy grających od połowy listopada nastrojowych utworów.
Shirai Asami

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Itou Alaesha szaleją za tym postem.

Yamada Ryūji

Pon 4 Gru - 21:28
OKIENKO: 4
WYKONANIE: Pierwsze święta z Shiimaurą zamiast wiecznie najebanym wujkiem czy chłopakami z gangu. Moment, w którym po raz pierwszy poczułem spokój i bezpieczeństwo, nikt niczego ode mnie nie wymagał i nie odnosiłem wrażenia, że coś się zaraz posypie.
Yamada Ryūji

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ejiri Carei and Yakushimaru Seiya szaleją za tym postem.

Yakushimaru Shizuka

Pon 4 Gru - 21:32
OKIENKO: 4
WYKONANIE: Najwspanialszymi świętami były te, podczas których było najmniej kłótni przy największym zagęszczeniu rodzinki na metr kwadratowy. Choć lepsze od siedzenia przy stole, obserwując pioruny z wzajemnych spojrzeń, były planszówki albo karcianki z rodzeństwem.



Merry Christmas!


Yakushimaru Shizuka

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Yakushimaru Sanari szaleją za tym postem.

Warui Shin'ya

Pon 4 Gru - 21:38
OKIENKO: 4.
WYKONANIE:

Na litość boską, nikt mi nie odbierze czterech godzin lepienia tony pierogów dla rodziny i rodziny tej rodziny wliczając w to wujka siostry kuzyna od strony psa sąsiada i jego ciężarówki osobowej. Nawet obecność Ye Liana nie wytrącała mnie z równowagi. Ichiru dostawał szczękościsku za każdym razem, gdy ciotka wywalała go z kuchni pod groźbą aresztu domowego; chciał pomóc, ale jak raz nie miał do tego predyspozycji. Byłem jednym, który ogarniał farsz i ciasto nierozwalające się po zanurzeniu w wodzie. Szczerze? Dumy w oczach ciotki nie da się upchnąć w pakunek i wcisnąć pod choinkę. Chociaż gdyby tak było, dostałbym największy prezent.

Swoją drogą, co dość żałosne, od zawsze nakręcałem się na wigilię. Jako tako w domu jej nie obchodziliśmy. Była raczej symboliczną kolacją z kilkoma randomowymi daniami z różnych zakątków świata, ale wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę, że to bardziej święto prywatne. Dlatego dwie godziny przed północą wyślizgiwałem się spomiędzy świątecznych kolęd i mrugających lampek, żeby niedługo później pod osłoną wrodzonego uroku osobistego przebić się przez zabezpieczenia szpitalnej ochrony. Jakby na to nie patrzeć: wiedziałem, że nie zabłysnę pomysłowością. Co roku robiłem to samo, a ona co roku komentowała przemycone fanty z tym samym ironicznym uśmieszkiem, ale piłem za jej zdrowie do dna albo tak długo aż pielęgniarka nie wypędzała mnie jak niechcianego kundla. Gdybym znał zakończenie, piłbym więcej, ale - cholera - wtedy nie miało to znaczenia. Znaczenie miał wyłącznie fakt, że wolałem jej śmiech niż Cichą Noc.
Warui Shin'ya

Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei and Yakushimaru Seiya szaleją za tym postem.

Raikatsuji Shiimaura

Pon 4 Gru - 21:56
OKIENKO: 4.
WYKONANIE:

W zeszłoroczne święta pani Kajahara zadzwoniła do mnie późnym popołudniem z prośbą o wpadnięcie do warsztatu. Jednemu ze stałych klientów rozkraczył się samochód i utknął w Fukkatsu stale zapewniając partnerkę z Saawy, że dołoży wszelkich starań, aby do niej dotrzeć na czas. Nie jestem szczególnie wierna tradycjom, zwłaszcza tak skomercjalizowanym. Poza tym nie spędzam wigilii ani z rodziną, ani z kimkolwiek. W ciągu godziny byłam więc w pracowni, odhaczyłam co trzeba i klepiąc pomrukującego leniwie srebrnego land cruisera czułam się strasznie nieswojo, gdy starszy mężczyzna czystymi dłońmi ściskał moją dłoń - od palców po nadgarstek czarną od brudu. Było coś abstrakcyjnie rozczulającego w pełnej wdzięczności twarzy kogoś kto wyglądał jak wycinek z okładki magazynu politycznego. Człowiek z dobrą pięćdziesiątką na karku niemal płakał wsiadając do samochodu, bo dzięki kawałkom blachy, akumulatorowi i czterem kołom był w stanie spędzić magiczny wieczór z żoną.
Magiczny okazał się też dla mnie. Pani Kajahara wydawała się wyjątkowo oburzona moim brakiem planów i nawet gdybym nie miała ochoty na takie wydarzenia, nie dałabym rady jej odmówić. Poza tym kolacja z nią i panem Kajaharą to właściwie całkiem ciepłe wspomnienie. Do teraz na górnej półce w szafie trzymam pamiątkę z tamtej wigilii - osobiście wydziergany na drutach szalik z motywem tańczących z prezentami elfów.


She was not fragile
like a flower;

She was fragile like
a b o m b.

Raikatsuji Shiimaura

Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Takahashi Myuuko szaleją za tym postem.

Arihyoshi Hotaru

Pon 4 Gru - 22:14
OKIENKO: 4.
WYKONANIE:

To już norma, by każdy odhaczał swoje zadanie. Karai nadzoruje dekoracje - część z nich robiąc samodzielnie. Jun jest odpowiedzialna za świąteczną playlistę i spis filmów do odhaczenia (co roku takich samych, ale udajemy, że wcale nie nudzi nas Kevin Sam w Domu ani komedia romantyczna z Kate Beckinsale i Johnem Cusackiem w rolach głównych). Ogarnięcie choinki i pakowanie prezentów to rola Reiko. Zadaniem najmłodszego jest brak emigracji do kuchni, w której króluję ja. Mam władzę nad piekarnikiem i sałatką warzywną tak długo aż nie muszę, praktyką tradycji, przebrać się za świętego Mikołaja.

Czekam na dzień kiedy Jun przestanie mnie traktować jak obcego typa od którego dostaje podarunki za grzeczne sprawowanie, chociaż to całkiem zabawne, że wierzy Reiko na słowo, gdy ta co roku używa identycznej wymówki, zapewniając, że brat zaraz przyjdzie, poszedł sprawdzić czy świeci pierwsza gwiazdka. Nadal się nie zorientowała o tym niesamowitym zbiegu okoliczności, w którym za każdym razem jestem w pomieszczeniu albo ja, albo święty Mikołaj.
Arihyoshi Hotaru

Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Takahashi Myuuko szaleją za tym postem.

Orville Lacenaire

Pon 4 Gru - 22:16
OKIENKO: 4.
WYKONANIE:

Jednym słowem:
mandarynki.
Orville Lacenaire

Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Takahashi Myuuko szaleją za tym postem.

Yakushimaru Sadamitsu

Pon 4 Gru - 22:45
OKIENKO: 4
WYKONANIE: Najlepszy były wtedy gdy spędziłem je tylko z rodzeństwem i obyło się bez większych kłótni. Kfc było dobre.


Kalendarz adwentowy  - Page 14 WG4I6Hg
#a2006d
Yakushimaru Sadamitsu

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Takahashi Myuuko szaleją za tym postem.

Saeki Sawako

Pon 4 Gru - 22:48
OKIENKO: 4
WYKONANIE: Hmm... Ostatnie przed moją śmiercią. Rodzinka bardzo cieszyła się że zmierzam na uniwerek. Każdy coś ugotował dzięki czemu objedliśmy się o tak enma
Może powinnam nawiedzić jakiegoś starego skąpca w te święta?


Kalendarz adwentowy  - Page 14 Zxjji4gxwm321
Saeki Sawako

Warui Shin'ya, Seiwa-Genji Enma, Ye Lian, Ejiri Carei, Yakushimaru Seiya and Takahashi Myuuko szaleją za tym postem.

Sponsored content
maj 2038 roku