Pytania - Page 5
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Haraedo

Sob 10 Lip - 4:16
First topic message reminder :

Pytania

Zgrzyty, niedopowiedzenia i skróty myślowe... jak nie pogubić się w natłoku informacji przekazywanych takim hurtem? Czasami się nie da. Temat powstał ku chwale zasady, że kto pyta, nie błądzi. Jeżeli coś nie jest jasne bądź nurtuje cię informacja, o której nigdzie nie wspomniano - zapytaj. Lepszego miejsca niż to nie znajdziesz.
Haraedo

Himura Akira

Sob 10 Gru - 14:53
Ekehm, dzień dobry, przychodzę z NIEZMIERNIE ważnym zapytaniem.

Czy yurei mogą zachodzić w ciąże, jeśli mają już fizyczne ciało? Pytania - Page 5 3866376279
No i rozmnażać się w takim sensie, jak robią to ludzie ogólnie, tak.

No i jeśli tak, to czy dotyczą ich takie typowo ludzkie funkcje fizjologiczne? Miesiączka, tego typu sprawy Pytania - Page 5 683704625


Pytania - Page 5 TabBr79

My name is Brutus and my name means heavy
So with a heavy heart I'll guide this dagger into the heart of my enemy
Himura Akira

Hattori Heizō, Hasegawa Jirō and Isayama Shūsei szaleją za tym postem.

Warui Shin'ya

Nie 11 Gru - 3:29
Hasegawa Jirō napisał:Jak daleko znajduje się ocean od Fukkatsu? Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić po samym opisie, a potrzebowałbym informacji ile mniej więcej godzin jazdy. Pytania - Page 5 839407656

W godzinach tego nie podam, więc najlepiej będzie, jak na razie ominiesz temat konkretnej odległości. W planach jest stworzenie mapki z Kakure, ale na chwilę obecną to i tak spadło na dalsze miejsce w priorytetach, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Himura Akira napisał:Ekehm, dzień dobry, przychodzę z NIEZMIERNIE ważnym zapytaniem.

Czy yurei mogą zachodzić w ciąże, jeśli mają już fizyczne ciało? Pytania - Page 5 3866376279
No i rozmnażać się w takim sensie, jak robią to ludzie ogólnie, tak.

No i jeśli tak, to czy dotyczą ich takie typowo ludzkie funkcje fizjologiczne? Miesiączka, tego typu sprawy Pytania - Page 5 683704625

Nie spodziewałam się tego kalibru pytań, więc daj nam moment, musimy obgadać temat. Jutro edytuję posta i dam ci znać, że jest odpowiedź.

edit: Okej, po burzliwej rozmowie uznałyśmy, że faktycznie yurei może zajść w ciążę, pod warunkiem, że przez cały jej przebieg pozostaje w ludzkim ciele (nie zmienia zatem swojej formy i nie przemienia się w ducha). Dziecko zawsze urodzi się człowiekiem.


従順な


Warui Shin'ya

Yōzei-Genji Madhuvathi ubóstwia ten post.

Hasegawa Jirō

Nie 18 Gru - 17:43
Dzień dobry, to ja Pytania - Page 5 839407656

Przy wykupieniu umiejętności podane są wątki fabularne, które trzeba napisać żeby umiejętność klepnąć. Czy można je pisać przed wykupieniem umiejętności w czasie zbierania punktów, czy dopiero po wykupieniu umiejętności te wątki zaczynają się liczyć?




Hasegawa Jirō

Hattori Heizō ubóstwia ten post.

Shiba Ookami

Nie 18 Gru - 17:50
Do pytania Jiro dodam jeszcze swoje. Ile postów na gracza mają mieć te wątki?


#a2006d
Shiba Ookami

Hattori Heizō ubóstwia ten post.

Warui Shin'ya

Nie 18 Gru - 17:54
@Hasegawa Jirō

Hasegawa Jirō napisał:Dzień dobry, to ja Pytania - Page 5 839407656

Przy wykupieniu umiejętności podane są wątki fabularne, które trzeba napisać żeby umiejętność klepnąć. Czy można je pisać przed wykupieniem umiejętności w czasie zbierania punktów, czy dopiero po wykupieniu umiejętności te wątki zaczynają się liczyć?

Liczą się wątki przed wykupieniem umiejętności. Chodzi o to, by pokazać, gdzie bohater miał się tego nauczyć. Może zbierać informacje, by pogłębić wiedzę teoretyczną albo/i trenować coś z kimś innym/z MG/sam, by ogarnąć praktykę.

@Shiba Ookami

Shiba Ookami napisał:Do pytania Jiro dodam jeszcze swoje. Ile postów na gracza mają mieć te wątki?

Tutaj jest zapis:

W wątkach fabularnych należy bezpośrednio nawiązywać do umiejętności, np. dzieląc się zdobytymi informacjami z jej zakresu bądź szlifując swoje zdolności podczas treningu. Minimalna ilość postów w wątku to trzy; nie mogą przy tym zawierać jedynie napomknienia, a ich treść powinna być solidna. Termin "wątki fabularne" nawiązuje do każdej gry fabularnej, w tym do rozgrywek z udziałem Mistrza Gry. Nie zaliczają się tutaj retrospekcje.


従順な


Warui Shin'ya

Hattori Heizō, Hasegawa Jirō and Shiba Ookami szaleją za tym postem.

Saga-Genji Hayate

Nie 18 Gru - 18:45
Pytanie odnośnie MGowania.
Czy mogę prowadzić zadania Kyokenom, kiedy jestem moderatorem grupy? Mam po postaci właściwie w każdej grupie, ale nie jestem pewna, jakie dokładnie mamy tutaj zasady .-.
Saga-Genji Hayate
Warui Shin'ya

Nie 18 Gru - 18:48
Saga-Genji Hayate napisał:Pytanie odnośnie MGowania.
Czy mogę prowadzić zadania Kyokenom, kiedy jestem moderatorem grupy? Mam po postaci właściwie w każdej grupie, ale nie jestem pewna, jakie dokładnie mamy tutaj zasady .-.

@Saga-Genji Hayate
Myślę, że na forum zebrały się akurat takie osoby, które wystarczająco dojrzale podejdą do tematu, więc MG-owanie grupie, w której ma się postać (jedną z postaci) to nie problem. Można. Gdyby okazało się w przyszłości, że są jakieś zgrzyty - wtedy naniesiemy reguły co do tego.


従順な


Warui Shin'ya
Minoru Yoshida
Pon 19 Gru - 2:17
Tu nic nie było. Pytania - Page 5 2242836990


Ostatnio zmieniony przez Minoru Yoshida dnia Pon 19 Gru - 12:30, w całości zmieniany 1 raz


Pytania - Page 5 EHjauEm
Minoru Yoshida
Sugiyama Nobuo

Pon 19 Gru - 6:25
Odpowiedź jest trzy posty wyżej. Pytania - Page 5 2251964945
Sugiyama Nobuo

Ivar Hansen and Raikatsuji Shiimaura szaleją za tym postem.

Seiwa-Genji Kamiko

Pon 9 Sty - 15:40
Okej, bo naszły mnie pytanko sumie znikąd.

Nasze kochane Yokai ziemniaczki, Abura-sumashi, potrafią sprawić że podłoże zostanie pokryte lepkim i śliskim olejem. Jaki to rodzaj oleju? Jest łatwopalny czy może też spożywczy? A może jeszcze jakiś inny?


Głos Kamiko
#a2006d
Seiwa-Genji Kamiko

Hasegawa Jirō ubóstwia ten post.

Seiwa-Genji Enma

Pon 9 Sty - 16:19
Jest to olej, który kiedyś używano do lamp! Czyli jest łatwopalny, acz nie może posłużyć do usmażenia kotlecików!

@Seiwa-Genji Kamiko


Pytania - Page 5 Mrbg22G
Seiwa-Genji Enma

Seiwa-Genji Kamiko ubóstwia ten post.

Kyōki Yul

Pon 9 Sty - 21:04
Jak zapowiadałem, tak jestem Pytania - Page 5 1300382754
Czy jeśli gracza od dłuższego czasu nie ma, przy czym nie podejmował żadnego fabularnego działania jeśli chodzi o grupę, do której przynależy - to czy mogę wykopać Kapitan dywizji IV ze stołka w grupie Shingetsu?





I can't decide whether
you should live or
die
Kyōki Yul
Arihyoshi Hotaru

Pon 9 Sty - 21:09
Yul napisał:Jak zapowiadałem, tak jestem Pytania - Page 5 1300382754
Czy jeśli gracza od dłuższego czasu nie ma, przy czym nie podejmował żadnego fabularnego działania jeśli chodzi o grupę, do której przynależy - to czy mogę wykopać Kapitan dywizji IV ze stołka w grupie Shingetsu?

Nie ma problemu.
Arihyoshi Hotaru

Kyōki Yul ubóstwia ten post.

Kyōki Yul

Wto 10 Sty - 16:32
Witam ponownie, oto znowu pojawia się wasza miłość życia, najbardziej upojny koszmar.
Przybywam tutaj z prośbą o doprecyzowanie, bo nie wiem w którą stronę iść, a kręcenie się w kółko bywa męczące. Mam pytanie odnośnie aktorstwa, jeśli chcę, żeby moja postać żyła podwójnym życiem - ach, te masła maślane - to czy jeśli wezmę aktorstwo, to uda mi się zwieść większą część osób, o ile będę je trzymać na dystans?

Przyjęcie zupełnie skrajnej postawy nie zabiera więcej niż chwili, dlatego niejednokrotnie mylono aktorstwo z kłamstwem. W gruncie rzeczy postać nie jest w stanie wykorzystać swojej zdolności w sytuacji prywatnej.

To teoretycznie jest sytuacja prywatna, stąd mam rozkminę.





I can't decide whether
you should live or
die
Kyōki Yul
Ejiri Carei

Wto 10 Sty - 16:54
To i ja zbieram się na odwagę Pytania - Page 5 304757429  i chciałabym zapytać o kwestię materializacji i dematerializacji duszka - już po kontrakcie. Ile czasu zajmuje zmiana? I czy to każdorazowo wyczerpuje medium? Ewentualnie jak często może takiej zmiany dokonać? Jakieś skutki dla jednej i drugiej strony?

Z góry dziękuję pięknie za doprecyzowanie (chyba, ze gdzieś o tym jest, to wybaczcie)
Ejiri Carei
Sponsored content
marzec-kwiecień 2038 roku