Pytania - Page 7
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Haraedo

Sob 10 Lip - 4:16
First topic message reminder :

Pytania

Zgrzyty, niedopowiedzenia i skróty myślowe... jak nie pogubić się w natłoku informacji przekazywanych takim hurtem? Czasami się nie da. Temat powstał ku chwale zasady, że kto pyta, nie błądzi. Jeżeli coś nie jest jasne bądź nurtuje cię informacja, o której nigdzie nie wspomniano - zapytaj. Lepszego miejsca niż to nie znajdziesz.
Haraedo

Warui Shin'ya

Sob 22 Kwi - 16:24
@Seiwa-Genji Enma Jaka data przypada na wydarzenie Nemu sona meari?


従順な


Warui Shin'ya

Hasegawa Jirō and Ejiri Carei szaleją za tym postem.

Seiwa-Genji Enma

Sob 22 Kwi - 17:00
20.04


Pytania - Page 7 Mrbg22G
Seiwa-Genji Enma
Hasegawa Jirō

Sro 3 Maj - 1:20
Czy na każdą broń białą trzeba kupić osobną umiejętność, czy działa to jak umiejętność prawa jazdy, że ilość znanych broni zwiększa się wraz z poziomem biegłości? well




Hasegawa Jirō
Hasegawa Jirō

Pią 12 Maj - 20:41
Mam dwa pytania o sny. shyyy

1. Czy yurei jest w stanie przypadkiem wejść do czyjegoś snu, np. kiedy sam zaśnie blisko ofiary czy to nie takie proste i musi się postarać żeby się tam dostać?
2. Jeżeli yurei kontroluje sny innych to czy ma pełną władzę nad swoimi własnymi również?




Hasegawa Jirō
Warui Shin'ya

Pią 12 Maj - 20:48
Hasegawa Jirō napisał:Czy na każdą broń białą trzeba kupić osobną umiejętność, czy działa to jak umiejętność prawa jazdy, że ilość znanych broni zwiększa się wraz z poziomem biegłości? well

Broń biała działa podobnie do broni palnej - wykupując umiejętność zakładamy, że ma obycie z danym typem broni w ogólnym znaczeniu. Nie trzeba tego rozkładać na pojedyncze modele.

Hasegawa Jirō napisał:Mam dwa pytania o sny. shyyy

1. Czy yurei jest w stanie przypadkiem wejść do czyjegoś snu, np. kiedy sam zaśnie blisko ofiary czy to nie takie proste i musi się postarać żeby się tam dostać?
2. Jeżeli yurei kontroluje sny innych to czy ma pełną władzę nad swoimi własnymi również?

1. Yurei musi być przytomny, gdy nadzoruje cudzy sen; robi to więc świadomie.
2. Nad swoimi nie; w momencie uśnięcia, przestaje mieć w/w kontrolę.


従順な


Warui Shin'ya

Hasegawa Jirō ubóstwia ten post.

Shirai Asami

Pią 12 Maj - 21:03
To ja tu wjadę ze swoim pytaniem.
Jeśli chciałabym włamać się do systemów urzędu miejskiego, żeby wyrobić Ruuce fałszywe ID (żeby nie legitymował się jako zmarły człowiek), potrzebowałabym do tego nadzoru MG? Mam na Asami średniozaawansowaną informatykę plus podstawową inżynierię, więc hakowanie nie powinno stanowić dla niej aż takiego problemu... well
Shirai Asami
Hasegawa Jirō

Wto 16 Maj - 19:25
W przykładzie tworzenia chikary pada wzmianka "Lukę [...] punktów uzupełnia się zwykłymi Punktami Fabularnymi". Czy jest jakieś minimum lub maksimum tej luki? well




Hasegawa Jirō
Hasegawa Jirō

Sob 20 Maj - 14:47
Na czym polega różnica między walką w świecie duchów, a w świecie ludzi dla yurei, który ma ciało? Kiedy używam którego, bo ja nic nie rozumiem, a to się różni czasem używania mocy i muszę wiedzieć. Proszę o rozrysowanie, przyniosłem kredki. Pytania - Page 7 320002483




Hasegawa Jirō
Bakin Ryoma

Sob 27 Maj - 13:48
Pytanie odnośnie posiadania rzeczy. Rozumiem, że tak samo, jak wykupując umiejętności takie jak prawo jazdy czy posługiwanie się bronią palną, w ten sam sposób mamy możliwość posiadania m.in. samochodu czy pistoletu? Chodzi mi głównie o tresurę i zoologię u Ryomy. Chłopak ma tresurę na średniozaawansowanym i zoologię na podstawowym. Czy w takim wypadku mogę uznać, że posiada powiedzmy pod sobą wytresowane psy? Jeśli tak, to jaka to jest ilość? Dwa, trzy? Pytam w kontekście ewentualnych walk pomiędzy postaciami, gdzie zwierzaki postrzegane są bardziej jako broń niż pupile—
Pytania - Page 7 514585543


Maybe god loves you,
but the devil
takes an interest.
Bakin Ryoma
Warui Shin'ya

Sob 27 Maj - 14:31
Shirai Asami napisał:To ja tu wjadę ze swoim pytaniem.
Jeśli chciałabym włamać się do systemów urzędu miejskiego, żeby wyrobić Ruuce fałszywe ID (żeby nie legitymował się jako zmarły człowiek), potrzebowałabym do tego nadzoru MG? Mam na Asami średniozaawansowaną informatykę plus podstawową inżynierię, więc hakowanie nie powinno stanowić dla niej aż takiego problemu... well

@Shirai Asami Tak, potrzeba tu nadzoru MG. To jednak większa ingerencja w fabułę, bo daje Ruuce nowe możliwości.

Hasegawa Jirō napisał:W przykładzie tworzenia chikary pada wzmianka "Lukę [...] punktów uzupełnia się zwykłymi Punktami Fabularnymi". Czy jest jakieś minimum lub maksimum tej luki? well


@Hasegawa Jirō Formalnie nie ma, ale też nie powinno to wyglądać na zasadzie: "uzupełniam 100% luki Punktami Fabularnymi Pytania - Page 7 3988973330". To kwestia zwykle 100-300 PF, które już ciężko wyciągnąć na siłę.

Hasegawa Jirō napisał:Na czym polega różnica między walką w świecie duchów, a w świecie ludzi dla yurei, który ma ciało? Kiedy używam którego, bo ja nic nie rozumiem, a to się różni czasem używania mocy i muszę wiedzieć. Proszę o rozrysowanie, przyniosłem kredki. Pytania - Page 7 320002483

Tłumaczyłam to już prywatnie, bo temat jest obszerny, ale żeby nie było wątpliwości, wkrótce dodam bardziej rzetelny opis w kompendium. Wtedy pojawi się ogłoszenie.

Bakin Ryoma napisał:Pytanie odnośnie posiadania rzeczy. Rozumiem, że tak samo, jak wykupując umiejętności takie jak prawo jazdy czy posługiwanie się bronią palną, w ten sam sposób mamy możliwość posiadania m.in. samochodu czy pistoletu? Chodzi mi głównie o tresurę i zoologię u Ryomy. Chłopak ma tresurę na średniozaawansowanym i zoologię na podstawowym. Czy w takim wypadku mogę uznać, że posiada powiedzmy pod sobą wytresowane psy? Jeśli tak, to jaka to jest ilość? Dwa, trzy? Pytam w kontekście ewentualnych walk pomiędzy postaciami, gdzie zwierzaki postrzegane są bardziej jako broń niż pupile—
Pytania - Page 7 514585543

@Bakin Ryoma W opisie tresury jest wzmianka o tym, że umiejętność umożliwia postaci posiadanie wytresowanego psa. Liczba pojedyncza. Zatem tyle zwierząt może być traktowanych jako ewentualne wspomaganie dla gracza. Jest tam jednak również informacja odnośnie siły woli, której poziom może zaważyć na posłuszeństwie zwierzęcia podczas wydarzeń.


従順な


Warui Shin'ya

Seiwa-Genji Enma, Hasegawa Jirō and Bakin Ryoma szaleją za tym postem.

Seiwa-Genji Rainer

Nie 28 Maj - 20:53
Pytanie z serii: bardzo głupie. Ale jeśli MG prowadzący większy event ma możliwość wprowadzenia na niego swoich postaci, to czy MG może porpowadzić minievent dla swojej postaci plus kogoś jeszcze? czysta ciekawość


Pytania - Page 7 Vibu4ed
Seiwa-Genji Rainer
Raikatsuji Shiimaura

Nie 28 Maj - 21:06
Seiwa-Genji Rainer napisał:Pytanie z serii: bardzo głupie. Ale jeśli MG prowadzący większy event ma możliwość wprowadzenia na niego swoich postaci, to czy MG może porpowadzić minievent dla swojej postaci plus kogoś jeszcze? czysta ciekawość

@Seiwa-Genji Rainer Nie do końca rozumiem pytanie. Chodzi o to, by poprowadzić event samemu sobie, np. po to, aby uzyskać PF i wbić fabułę odnośnie jakiejś umiejętności? Czy o coś jeszcze innego?


She was not fragile
like a flower;

She was fragile like
a b o m b.

Raikatsuji Shiimaura
Seiwa-Genji Rainer

Nie 28 Maj - 21:28
Raikatsuji Shiimaura napisał:
Seiwa-Genji Rainer napisał:Pytanie z serii: bardzo głupie. Ale jeśli MG prowadzący większy event ma możliwość wprowadzenia na niego swoich postaci, to czy MG może porpowadzić minievent dla swojej postaci plus kogoś jeszcze? czysta ciekawość

@Seiwa-Genji Rainer Nie do końca rozumiem pytanie. Chodzi o to, by poprowadzić event samemu sobie, np. po to, aby uzyskać PF i wbić fabułę odnośnie jakiejś umiejętności? Czy o coś jeszcze innego?

@Raikatsuji Shiimaura tak, dokładnie! sobie plus komuś tam. Zaznaczam, że w głupie pytanie, bo w mojej opinii nie powinno tak być, ale czy w takim razie większe eventy też nie powinny być ograniczone? tj. twoje multi raczej nie powinny brać udziału w twoich eventach jako MG?


Pytania - Page 7 Vibu4ed
Seiwa-Genji Rainer
Raikatsuji Shiimaura

Nie 28 Maj - 21:36
@Seiwa-Genji Rainer Jeżeli o to chodzi to odpada.
Zakładam, że jest tu mowa między innymi o evencie Satsujin, gdzie Mistrz Gry wprowadził swoją postać. Nie otrzymała ona jednak żadnego wynagrodzenia, a sam MG rozliczany był na podstawie prowadzenia wydarzenia, a nie jako uczestnik misji. Bohater działał zatem w formie dodatku fabularnego, podobnie jak działałyby wprowadzone przez narratora NPC.
Byłoby to zwyczajnie nie fair, gdyby postać zebrała profity za swoje działania, kiedy my, jako użytkownicy, mamy świadomość, że nie musiała się głowić nad kwestiami samego przebiegu, bo zwyczajnie gracz wiedział co się wydarzy i mógł to przekuć na swoją korzyść. Co, oczywiście, niekoniecznie by zrobił, ale lepiej dmuchać na zimne i nie kusić losu.


She was not fragile
like a flower;

She was fragile like
a b o m b.

Raikatsuji Shiimaura

Seiwa-Genji Rainer ubóstwia ten post.

Seiwa-Genji Rainer

Nie 28 Maj - 22:09
Dobrze, skoro już się rozpędzam, to wklejam pytania, które mi,  @Munehira Aoi  i  @Yōzei-Genji Madhuvathi, zrodziły się w ostatnim czasie. Wszystkie dotyczą prowadzonych przez nas wątków i bez nich nie jesteśmy w stanie pchnąć fabuł gdzieś na wyższy lvl. Uwaga, proszę się nie przestraszyć.

Polityka:
1. Jaki mamy ustrój państwa, w którym żyjemy? Kto jest głową państwa?
2. Jakie są najbardziej popularne frakcje polityczne, tj. jakie poglądy polityczne uchodzą za przeważające w mieście, a co za tym idzie, jakie myślenie może być uznawane za przedawnione, niepoprawne?
3. Czy rządzący wiedzą o istnieniu świata duchów, mocy, senkenshów? Jeśli tak, w jaki sposób ta wiedza wpływa na zarządzanie miastem?

Nanashi:
1. Jeśli demokracja albo coś w podobie demokracji, jak oficjalnie tłumaczone są numery identyfikacyjne dla mieszkańców Nanashi? Czy segregacja klasowa jest czymś oficjalnym?
2. Slumsy: “Przy rejestracji każdego nowego członka ich małego społeczeństwa, zazwyczaj tuż po narodzinach, przyznawany jest numer identyfikacyjny, którym z kolei w późniejszym życiu posługują się w momencie korzystania z dóbr miasta takich jak chociażby opieka zdrowotna, sprawy urzędowe czy zakupy. Ma to na celu pokazania, jak bardzo mieszkańcy Bezimiennego Miasta się nie liczą”. Jaki to ma odzew społeczny i międzynarodowy, jeśli uznamy, że na świecie panuje demokracja?
3. W jakiej formie ID jest przekazywane? Plastikowa karta?
4. Dostęp do szkolnictwa osób urodzonych w Nanashi; czy z racji, że są odcięci od reszty miasta i od podstawowych przywilejów obywatelskich, w Nanashi istnieje wewnętrzny program nauczania dzieci, czy jest to całkowicie przez rząd pomijane? Generalnie, jak wygląda sytuacja dostępu do usług osób z Nanashi, jeśli posiadają nałożony przez miasto numer? W jakiś sposób np. zakupy są utrudniane?
5. Czy osoby/rodziny, które wcześniej mieszkały w innych częściach miasta, lub poza Fukkatsu, ale teraz rezydują w Nanashi, również są traktowani tak samo jak i “autochtoni”?
6. Jeszcze; jeżeli darmowy internet jest na terenie całego Fukkatsu, to w Nanashi też?
7. Czy istnieje możliwość legalnego awansu społecznego z Nanashi w lepsze rejony miasta, tj. chodzi mi o zmianę informacji w ID? Jeśli tak, jak wygląda ten proces?
8. Skoro osobom z nanashi utrudnia się dostęp do edukacji, to mogą np. studiować na uniwersytecie? w jaki sposób te utrudnienia występują?

Minamoto:
1. Jaki stosunek mają rządzący do klanu Minamoto i domyślam się, że innych rodowych klanów? Czy jest to w podobie do Wielkiej Brytanii, gdzie rodzina królewska pełni jedynie rolę pocztówkową?
2. Czy mieszanie się światów — ludzkiego i duszkowego — jest czymś powszechnie znanym i czy występuje na całym świecie, czy jego źródłem jest głównie Fukkatsu?
3. (W nawiązaniu do Polityki i pytania nr. 2) Jeśli są to poglądy w pełni wolnościowe to jaki wpływ tychże frakcji jest w stosunku do Minamoto, gdzie realizowane są m.in. narzucone przez rodzinę małżeństwa?
4. Czy członek rodziny Minamoto, który został przed rodzinę w jakiś sposób odrzucony, był np. “nieczystej krwi” albo nie zgodził się na ustawione małżeństwo, może pozwać klan albo członków klanu i jaki będzie tego odbiór społeczny (w zależności od powszechnie uznanych norm)?
5. Skąd klan Minamoto bierze pieniądze i w jaki sposób utrzymuje się jako najbardziej bogata rodzina w mieście?
6. Jaki jest powszechny, najbardziej basicowy odbiór Minamoto na ulicach miasta? Czy ich zapatrzenie w przeszłość — architektoniczną, myślową, ale też religijną (figurki duchów i tak dalej) — jest czymś szanowanym, czy uchodzą raczej za coś, na co patrzy się z przymrużeniem oka?

Technologia:
1. Jak wygląda technologia w 2037 roku?
2. Jak technologia wpłynęła na system zbrojeniowy kraju i broni w ogóle?

Religia:
1. Jaka jest najbardziej popularna religia w mieście? Albo czy nie ma żadnej? Jeśli natomiast, tak jak teraz, przoduje shintoizm i buddyzm, jak patrzy się na inne religie?

Geografia:
1. W sumie jedynie mała prośba — czy jest możliwość stworzenia mapki bądź opisu miasta, m.in. po to, by zobaczyć, jakie dzielnice ze sobą sąsiadują?


Pytania - Page 7 Vibu4ed
Seiwa-Genji Rainer

Hasegawa Jirō, Munehira Aoi, Himura Akira and Morrigan Sherwood szaleją za tym postem.

Sponsored content
marzec-kwiecień 2038 roku