Kilkusetletni zwyczaj oglądania kwitnących kwiatów to czas szczególnej atmosfery. Jego początków można doszukiwać się w okresie Nara, tradycję spopularyzował zaś cesarz Saga (Saga-tennō, 786-842), który pod różem dojrzewających wiśni w cesarskiej siedzibie Kioto wydawał przyjęcia połączone z oglądaniem kwiatów i piciem sake. Uważa się przy tym, że zapoczątkował on praktykowanie Hanami w formie najbardziej zbliżonej do obecnej.
Dziś to relacjonowane przez media wielkie wydarzenia, wyczekiwane przez Japończyków, w tym, rzecz jasna, mieszkańców Fukkatsu, z zapartym tchem. Święto kojarzy się przede wszystkim z sakurą - kwiatami wiśni piłkowanej, jednak zwyczaj ten posiada również spokojniejsze oblicze, popularne zwłaszcza wśród starszych osób. Obiektem podziwu są tam kwiaty moreli japońskiej (ume, zwanej także śliwą japońską), a całość ma charakter mniej huczny i nie wiąże się z takim zatłoczeniem.
W Fukkatsu tegoroczne Hanami przypada na pierwsze dwa tygodnie kwietnia. To czas podziwiania piękna spadających płatków, kojarzonych przede wszystkim z nieuchronnym mijaniem. Święto ma jednak charakter ciepły i pozytywny - to zachwyt i fascynacja, proces przeznaczony na to, aby zatrzymać się w drodze do szkoły lub pracy, na kilka chwil przymrużyć powieki i pozwolić słodkiemu zapachowi, bladym, pastelowym barwom i szumowi targanych wiosennym wiatrem gałęzi zaskarbić całą uwagę zmysłów. W trakcie obchodu Hanami szczególnym zainteresowaniem cieszy się park centralny, w którego obrębie znajdują się niezliczone ilości drzew ume i sakury, a na czas najobfitszego dojrzewania organizowane są pikniki i rodzinne spotkania, podczas których zgromadzeni odpoczywają na kocach i częstują się przyrządzonymi specjalnie na tę okazję posiłkami (bento). Osoby mniej nastawione na grupowe wydarzenia, ale pragnące kultywować tradycję, mają natomiast okazję przyjrzeć się deszczowi maleńkich płatków właściwie w każdym zakątku miasta.
Na forum święto podziwiania kwitnienia drzew ma charakter związany nie tylko z aspektem dotyczącym wątków, ale także jest formą tradycyjnej już dla nas organizacji wyzwań, losowań i nagród.
Fabularnie Hanami przypada w Fukkatsu na okres od 1 kwietnia do 14 kwietnia i to w tych widełkach należy przeprowadzać związane z kwitnieniem wątki. Realnie loteria potrwa do 1 maja, z możliwym przedłużeniem o następne dwa tygodnie, w zależności od waszego zaangażowania i rytmu przebiegu tego wydarzenia.
1. Loteria polega na skolekcjonowaniu płatków danego kwiatu - sakury bądź ume, co wiąże się z ostateczną nagrodą. Poza nimi natrafić można również na drobne wyzwanie oraz mniejsze bonusy.
2. Udział wziąć może każdy z ukończoną Kartą Postaci. Jeżeli ktoś ma ochotę zaangażować w zabawę swoje multikonta - śmiało.
3. Pierwszy los jest darmowy. Każdy kolejny można zdobyć poprzez napisanie postu fabularnego (dotyczy to postów na głównej fabule, misjach, w snach oraz retrospekcjach). 1 post = 1 los.
4. Losować należy w tym temacie, wybierając kostkę "Hanami".
5. Można stworzyć niezliczoną ilość kwiatów (jeżeli wam się poszczęści i wylosujecie odpowiednią sumę płatków - złóżcie dwie, trzy czy więcej wiśni/śliw, za każdy odpowiednik odbierając nagrodę).
6. Kwiaty można wymienić na nagrody najszybciej w dniu zakończenia loterii. Zgłoszenia, które pojawią się prędzej, będą ignorowane.
7. Posty napisane z konta Mistrza Gry również zaliczają się do postów wymienianych na losy. MG sam określa wtedy, której z postaci przyznaje rzut.
PŁATEK UME
Za zebranie pięciu płatków ume gracz otrzymuje 50 PF oraz zniżkę w postaci 100 PF na dowolny cel. Zniżka może zostać przeznaczona na zmniejszenie ceny umiejętności, shikigami, technologii, omamori itp.
PŁATEK SAKURY
Za zebranie dziesięciu płatków sakury gracz otrzymuje 100 PF oraz jednorazowy talon na -1 fabułę do zdobywania umiejętności.
DANGO
Dango to tradycyjna potrawa bardzo kojarzona z Hanami. Pierwsze wylosowanie dango to 100 PF otrzymane po przeprowadzeniu wątku związanego z Hanami (motyw oglądania kwitnących kwiatów; min. 3 posty na gracza). Brak fabuły, jej niedokończenie bądź kolejne wylosowanie dango to 10 PF.
BENTŌ
Powszechnie, podczas świętowania Hanami, przygotowuje się bentō - wywodzący się z tradycji japońskiej posiłek serwowany w pudełku. Każdorazowe wylosowanie bentō w loterii to nagroda w postaci 5 PF.
SAKE
Tradycją stało się również picie sake - napoju alkoholowego, będącego kategorią samą w sobie. Każdorazowe wylosowanie sake wiąże się z zamroczeniem przez procenty i oznacza brak nagrody.
- Kod:
<span class="sakura2"></span> [b]POSTAĆ:[/b]
[b]LOS:[/b] uzupełnij podając link do posta lub zaznacz, że jest to pierwszy, darmowy los.
1. Skopiuj powyższy kod.
2. Kliknij "odpowiedź do tematu". Przycisk znajduje się na górze, po prawej stronie (tuż nad pierwszym postem w temacie) lub na dole, nad oknem szybkiej odpowiedzi.
3. Pojawi się okno odpowiedzi. Wypełnij w nim formularz podany w pierwszym poście z tematu loterii.
4. Pod oknem odpowiedzi znajduje się ramka "Rzuty kością".
5. Wybierz rodzaj kostki: HANAMI.
6. Określ ilość rzutów (bazowo należy zostawić jedynkę).
7. Wyślij post.
Jeżeli wszystko zostało poprawnie wypełnione, pod wysłaną wiadomością pojawi się automatyczny post napisany z konta Haraedo. W treści ukaże się wygenerowany wynik (obrazek).
Pomysłodawcą loterii oraz jej fabularnej otoczki jest Hasegawa Jirō. Za wykonanie wzięła się Warui.
'HANAMI' :
'HANAMI' :
'HANAMI' :
'HANAMI' :
LOS: https://haraedo.forumpolish.com/t847-mieszkanie-nr-352-b-asami-kai#16075
https://haraedo.forumpolish.com/t847-mieszkanie-nr-352-b-asami-kai#15847
https://haraedo.forumpolish.com/t847-mieszkanie-nr-352-b-asami-kai#15886
https://haraedo.forumpolish.com/t847-mieszkanie-nr-352-b-asami-kai#15928
https://haraedo.forumpolish.com/t157-wiadukt-arasaka#16050
'HANAMI' :