Pytania - Page 6
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Haraedo

Sob 10 Lip - 4:16
First topic message reminder :

Pytania

Zgrzyty, niedopowiedzenia i skróty myślowe... jak nie pogubić się w natłoku informacji przekazywanych takim hurtem? Czasami się nie da. Temat powstał ku chwale zasady, że kto pyta, nie błądzi. Jeżeli coś nie jest jasne bądź nurtuje cię informacja, o której nigdzie nie wspomniano - zapytaj. Lepszego miejsca niż to nie znajdziesz.
Haraedo

Warui Shin'ya

Wto 10 Sty - 18:57
Kyōki Yul napisał:Witam ponownie, oto znowu pojawia się wasza miłość życia, najbardziej upojny koszmar.
Przybywam tutaj z prośbą o doprecyzowanie, bo nie wiem w którą stronę iść, a kręcenie się w kółko bywa męczące. Mam pytanie odnośnie aktorstwa, jeśli chcę, żeby moja postać żyła podwójnym życiem - ach, te masła maślane - to czy jeśli wezmę aktorstwo, to uda mi się zwieść większą część osób, o ile będę je trzymać na dystans?

Przyjęcie zupełnie skrajnej postawy nie zabiera więcej niż chwili, dlatego niejednokrotnie mylono aktorstwo z kłamstwem. W gruncie rzeczy postać nie jest w stanie wykorzystać swojej zdolności w sytuacji prywatnej.

To teoretycznie jest sytuacja prywatna, stąd mam rozkminę.

Praca nie jest sytuacją prywatną - to już podchodzi pod sprawę zawodową, więc aktorstwo może się tutaj sprawdzić.

Ejiri Carei napisał:To i ja zbieram się na odwagę Pytania - Page 6 304757429  i chciałabym zapytać o kwestię materializacji i dematerializacji duszka - już po kontrakcie. Ile czasu zajmuje zmiana? I czy to każdorazowo wyczerpuje medium? Ewentualnie jak często może takiej zmiany dokonać? Jakieś skutki dla jednej i drugiej strony?

Zaraz obgadam szczegóły z Enmą i dam znać jak to dokładnie wygląda.


従順な


Warui Shin'ya
Seiwa-Genji Rainer

Wto 31 Sty - 12:28
Szybkie pytania i szybkie odpowiedzi. Apis ma być postacią bardzo... wiekową. Dokładnie od Starożytnego Egiptu. Jego cel bazuje na podstawowych, egzystencjonalnych pytaniach poważnego człowieka Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?, więc finalnie będzie opierać się na prostym "pogodzeniu się z życiem". Wiecie, poznanie siebie, istoty człowieka i świata. Docelowo od małego miał cierpieć za życia na ciężką depresję i nie rozumiał, jaki jest cel istnienia. Umierał z tą też myślą. Od śmierci skakał od senkenshy do senkenshy i dopiero, gdy jego nowy, potencjalny partner w zbrodni umarł w 1936 roku, to zdecydował się na niezawieranie większej ilości kontraktów. Jako, że nadal nie potrafi odnaleźć odpowiedzi na podstawowe pytanie, na swój cel, to błądzi już tylko w koszmarach ludzi a i czasami przesiaduje gdzieś w podziemiach świątyń. Chcę go rozegrać na granicy zamieniania się w borei. W końcu pytanie do administracji: czy mogę? czy brzmi to duable? p-proszę.

Pytania - Page 6 2074673290
Seiwa-Genji Rainer

Zhiva Elin ubóstwia ten post.

Chishiya Yue

Wto 31 Sty - 15:52
Hej! Niestety nienawidzę być niszczycielem dobrej zabawy, ale dzisiejszego dnia przypadła mi ta rola.

Generalnie nie ma możliwości, aby na forum był tak bardzo wiekowy yurei, z racji, że każda śmierć senkenshy sprawia, że yurei traci fragment swoich wspomnień.

3. Śmierć człowieka oznacza automatyczne zerwanie keiyaku suru, co skutkuje zniszczeniem fizycznej powłoki yūrei. Dusza cofa się wtedy do poprzedniej, niematerialnej formy. Jest jednak słabsza, a jej pamięć ulega częściowemu, nieodwracalnemu uszkodzeniu. Pojawiło się już kilka historii, w których yūrei, po stracie kontrahenta i powrocie do Kakuriyo, zapominał własnego imienia. Uniemożliwiało mu to ponowne zawiązanie kontraktu, co ostatecznie doprowadzało do przemiany w bōrei.

Biorąc pod uwagę wiek twojej postaci i to, że musiałby zawrzeć naprawdę duuuużą ilość kontraktów podczas całej swojej egzystencji - nie ma opcji, aby w pewnym momencie nie zapomniał celu, co z kolei poskutkowałoby przemianą w borei. :c

@Seiwa-Genji Rainer
Chishiya Yue

Zhiva Elin gardzi postem aż przykro.

Sugiyama Nobuo

Pon 20 Lut - 19:13
Odnośnie broni Tsunami znalazłem taką notkę:
To zaś, co wyróżnia je na tle zwykłych narzędzi, jest możliwość zranienia, a dzięki wyszkoleniu i sile fizycznej właściciela, również całkowitego unicestwienia yūrei, yōkai i kami.

O jakich ranach mowa? Rany zadane bronią Tsunami można porównać do ran zadanych człowiekowi jakimś przedmiotem? Siniaki, rozcięcia i tak dalej? Ostrze zachowuje się jakby napotkało coś materialnego czy częściowo przenika (ach, ta niematerialność)? Ile czasu potrzebuje yurei aby wyleczyć obrażenia zadane narzędziem egzorcysty? W jaki sposób można całkowicie unicestwić ducha za pomocą tej broni? Jak można opisać ból, którego doświadcza demon?
Sugiyama Nobuo
Warui Shin'ya

Pon 20 Lut - 20:21
Sugiyama Nobuo napisał:Odnośnie broni Tsunami jest znalazłem taką notkę:
To zaś, co wyróżnia je na tle zwykłych narzędzi, jest możliwość zranienia, a dzięki wyszkoleniu i sile fizycznej właściciela, również całkowitego unicestwienia yūrei, yōkai i kami.

O jakich ranach mowa? Rany zadane bronią Tsunami można porównać do ran zadanych człowiekowi jakimś przedmiotem? Siniaki, rozcięcia i tak dalej? Ostrze zachowuje się jakby napotkało coś materialnego czy częściowo przenika (ach, ta niematerialność)? Ile czasu potrzebuje yurei aby wyleczyć obrażenia zadane narzędziem egzorcysty? W jaki sposób można całkowicie unicestwić ducha za pomocą tej broni? Jak można opisać ból, którego doświadcza demon?

@Sugiyama Nobuo obrażenia u yurei wyglądają tak samo jak obrażenia zadane człowiekowi. Jeżeli więc trafisz go nożem, na sylwetce ducha pojawi się rozcięcie; jeżeli postrzelisz - rana postrzałowa; itp. Urazy zadane specjalną bronią wywołują u nich ból.

Broń Tsunami nie przelatuje przez ciało ducha jak przez mgłę. Napotyka dosłownie fizyczny opór, kiedy trafia w postać nadnaturalną, dlatego trzeba siły, aby takiego ducha skrzywdzić - im więcej, tym głębsze i poważniejsze rany się mu zadaje. Dla zwykłego człowieka wyglądałoby to tak, jakby ktoś uderzył w niewidzialną barierę, jednak wy, jako medium, jesteście świadomi, że w rzeczywistości trafiliście w sylwetkę ducha.

W wielkim skrócie: walka między yurei a Tsunami wyglądałaby jak walka między dwoma żywymi jednostkami. Gdyby yurei posiadało własną broń (magiczną, bo tylko ona może z nim przejść do Kakuriyo), mogłoby dojść do faktycznego starcia.

Co do rekonwalescencji: działa jak w przypadku realnej, z tą różnicą, że yurei zawsze wraca do poprzedniego stanu, tj. ucięta kończyna wreszcie odrośnie, nacięcie zniknie bez szram itp. Jak zaś chodzi o całkowite unicestwienie: dodałam opis obrażeń dzieląc je na Kakuriyo i Utsushiyo. Tam też jest wzmianka na temat broni Tsunami, która jako jedyna jest w stanie unicestwić yurei (oraz inne istotny nadprzyrodzone) jedynie w efekcie zadanych obrażeń.


従順な


Warui Shin'ya

Sugiyama Nobuo ubóstwia ten post.

Mae Haneul

Nie 5 Mar - 0:41
Droga administracjo, przybywam z pewną rozterką. Otóż co w sytuacji, w której mamy do czynienia z yurei, które już za życia miało osobowość mnogą? Obie osobowości co prawda istnieją w jednym ciele — ciele hosta — ale mają oddzielny pakiet emocji, myśli i przeżyć. Tym samym, pośmiertnie mogą mieć dwa, diametralnie różne cele. Stąd moje pytanie, czy przy nawiązywaniu kontraktu, wystarczy podanie celu osoby, która aktualnie będzie znajdowała się za sterami ciała, czy muszą być przedstawione oba? Problem w tym, że istniejące w ciele osobowości, nie muszą się ze sobą komunikować, nie muszą nawet wiedzieć o swoim istnieniu, a co za tym idzie; nie będą znały swoich celów. Kontrakt przy podaniu jednego celu zasadniczo będzie nawiązany i z ciałem hosta i z „duszą” jednej osobowości oraz z racji na właśnie dzielenie wspólnego ciała, też z drugą osobowością? Pytania - Page 6 1392258152
Mae Haneul
Warui Shin'ya

Nie 5 Mar - 22:21
@Mae Haneul

Musieliśmy przedyskutować temat. Pozwolę sobie zacytować:

"(...) trochę siedziałam w rozdwojeniu jaźni i wiem, że zawsze jest jakaś dominująca osobowość. Może zrobić tak, że tylko ona miała cel i tylko ona może zawrzeć kontrakt?"

Zakładamy zatem, że jedna z osobowości - główna - musi być przodująca i to od jej ambicji oraz celów zależy cała konstrukcja yurei (przy okazji tylko z tą "wersją" jest szansa na zawiązanie kontraktu - to jej nazwisko oraz imię musi pojawić się na ciele kontrahenta).


従順な


Warui Shin'ya

Isayama Shūsei ubóstwia ten post.

Miyazaki Żałość Tsukiko

Sob 1 Kwi - 18:57
Mam pytanie za 110 punktów, a wydaje mi się po przeszperaniu kompendium, że nie jest to nigdzie zawarte, i mam nadzieję, że nie jestem ślepa well

Jak wygląda ostatecznie posiadanie zwierząt na forum? Podejrzewam, że w przypadku jakiś domowych podopiecznych, które siedzą głównie w czterech ścianach (jak koty, węże, pajączki) nie ma to aż takiego znaczenia, ale jak to jest z psem, który potencjalnie nie byłby zwyczajnym pupilem, którego czasami wtrąca się w fabule, a psem obronnym, który faktycznie mógłby brać udział w wydarzeniach wraz z postacią?
Wiem, że tresura zwierząt jest możliwa od poziomu średniozaawansowanego w zoologii, zastanawiam się jednak, jak faktycznie potencjalnie wyglądałoby szkolenie (jak się to rozkłada na ilość postów i PF) + czy żeby zakupić psa pod trening, trzeba by już było wydać jakieś punkty PF? Czy może raczej psa można mieć, ale żeby był faktycznie użyteczny w walce/tropieniu podczas fabuły/wydarzenia, to wtedy trzeba mieć już wydane PF bądź wątki szkoleniowe + PF?


Pytania - Page 6 Sfq5ql1
Miyazaki Żałość Tsukiko

Hasegawa Jirō ubóstwia ten post.

Nakashima Yosuke

Sro 5 Kwi - 0:25
Ja z kolei nie mogę znaleźć odpowiedzi, może przegapiłam czy coś, ale...
Czy kontrakt można zawrzeć w dziale snów? Na takiej zasadzie, że postać się obudzi, przygotuje wszystko i od razu przechodzi do dzieła, czy po wątku z yūrei namawiającym do kontraktu trzeba się przenieść na wątek odbywający się już w działach z fabułą?
Nakashima Yosuke
Warui Shin'ya

Czw 6 Kwi - 17:34
Miyazaki Żałość Tsukiko napisał:Mam pytanie za 110 punktów, a wydaje mi się po przeszperaniu kompendium, że nie jest to nigdzie zawarte, i mam nadzieję, że nie jestem ślepa well

Jak wygląda ostatecznie posiadanie zwierząt na forum? Podejrzewam, że w przypadku jakiś domowych podopiecznych, które siedzą głównie w czterech ścianach (jak koty, węże, pajączki) nie ma to aż takiego znaczenia, ale jak to jest z psem, który potencjalnie nie byłby zwyczajnym pupilem, którego czasami wtrąca się w fabule, a psem obronnym, który faktycznie mógłby brać udział w wydarzeniach wraz z postacią?
Wiem, że tresura zwierząt jest możliwa od poziomu średniozaawansowanego w zoologii, zastanawiam się jednak, jak faktycznie potencjalnie wyglądałoby szkolenie (jak się to rozkłada na ilość postów i PF) + czy żeby zakupić psa pod trening, trzeba by już było wydać jakieś punkty PF? Czy może raczej psa można mieć, ale żeby był faktycznie użyteczny w walce/tropieniu podczas fabuły/wydarzenia, to wtedy trzeba mieć już wydane PF bądź wątki szkoleniowe + PF?

Posiadanie zwierząt jest możliwe bez żadnego przeznaczania na to PF, jednak ich obecność nie może wpływać na przebieg wydarzeń. Przegadamy sprawę na konfie adminów i damy znać czy coś się w tej materii zmieniło. Jeżeli tak: dookreślimy na jakich zasadach miałoby to pracować.

edit: Mamy wstępny plan na rozwiązanie tego. Na dniach pojawi się w tej sprawie ogłoszenie, więc wypatruj go w temacie z komunikatami. <3

Nakashima Yosuke napisał:Ja z kolei nie mogę znaleźć odpowiedzi, może przegapiłam czy coś, ale...
Czy kontrakt można zawrzeć w dziale snów? Na takiej zasadzie, że postać się obudzi, przygotuje wszystko i od razu przechodzi do dzieła, czy po wątku z yūrei namawiającym do kontraktu trzeba się przenieść na wątek odbywający się już w działach z fabułą?

Dwa oddzielne. Wpierw sen, później zawarcie kontraktu.


従順な


Warui Shin'ya
Bakin Ryoma

Nie 9 Kwi - 11:39
Hej! Tworzę członka Shingetsu, który został ze zlecenia zamordowany przez swoich współpracowników przeszło trzy miesiące temu. Nikt go oficjalnie nie wyjebał a i fabularnie chcę wrócić do grupy, już w formie pośmiertnej. Pytanie, czy mogę skorzystać z wyjątku na zakup siły fizycznej PF?


Ostatnio zmieniony przez Bakin Ryoma dnia Nie 9 Kwi - 12:21, w całości zmieniany 1 raz


Maybe god loves you,
but the devil
takes an interest.
Bakin Ryoma
Seiwa-Genji Enma

Nie 9 Kwi - 11:58
Bakin Ryoma napisał:Hej! Tworzę członka Shingetsu, który został ze zlecenia zamordowany przez swoich współpracowników przeszło trzy miesiące temu. Nikt go oficjalnie nie wyjebał a i fabularnie chcę wrócić do grupy, już w formie pośmiertnej. Pytanie, czy mogę skorzystać z wyjątku na zakup siły fizycznej PF?

Jeżeli w KP wpiszesz przynależność do grupy i zakładamy, że nadal do niej należysz - to tak. W innym wypadku niestety nie.

@Bakin Ryoma


Pytania - Page 6 Mrbg22G
Seiwa-Genji Enma

Bakin Ryoma ubóstwia ten post.

Fukai Ichigo

Czw 20 Kwi - 12:18
Pewnie jest gdzieś na ten temat informacja, ale nie mogę jej znaleźć. Pytania - Page 6 1949605572

Czy yurei może zawrzeć kontrakt z (wykreowanym przez siebie) NPC? Jeśli tak, to idąc dalej - co z rozwijaniem takiego kontraktu?
Fukai Ichigo
Minoru Yoshida
Czw 20 Kwi - 13:48
A ja chciałbym dopytać jak dokładnie działa umiejętność "ROZEZNANIE W ŚRODOWISKU PERSONALNYM". Mianowicie raz na 2 msc rzucam na wybraną przez siebie postać w obrębie znajomych przez Minoru (licząc poziom podstawowy) i w zależności jaki rzut kością mi wyjdzie, mam pisać na konto Haraedo w tej sprawie czy do osoby z postacią, na którą rzucałem? I czy mam rzucać tak samo K100 czy K6? Czy w tym przypadku rzuty nie mają większego znaczenia, a chodzi po prostu oto, aby rzucić? sadface


Pytania - Page 6 EHjauEm
Minoru Yoshida
Warui Shin'ya

Sob 22 Kwi - 13:35
Fukai Ichigo napisał:Pewnie jest gdzieś na ten temat informacja, ale nie mogę jej znaleźć. Pytania - Page 6 1949605572

Czy yurei może zawrzeć kontrakt z (wykreowanym przez siebie) NPC? Jeśli tak, to idąc dalej - co z rozwijaniem takiego kontraktu?

@Fukai Ichigo Nie mamy jeszcze na to systemu. Pojawi się wraz z przebudową tematu o keiyaku suru (podobnie jak opcja dobrowolnego zerwania kontraktu). Dziś wpadnie obecnie przerabiany tekst (ludzie/senkenshe), a zaraz po nim bierzemy się za pakt.
Zarzuciłam jednak tematem na konfie i jeżeli dojdziemy szybciej do konsensusu w tej sprawie to motyw zawarcia keiyaku z NPC wpiszę w temat szybciej. Dam wtedy znać w ogłoszeniach, że jest taka opcja.
Bez tego myślę, że przerobienie tematu potrwa maksymalnie tydzień.

Cay napisał:A ja chciałbym dopytać jak dokładnie działa umiejętność "ROZEZNANIE W ŚRODOWISKU PERSONALNYM". Mianowicie raz na 2 msc rzucam na wybraną przez siebie postać w obrębie znajomych przez Minoru (licząc poziom podstawowy) i w zależności jaki rzut kością mi wyjdzie, mam pisać na konto Haraedo w tej sprawie czy do osoby z postacią, na którą rzucałem? I czy mam rzucać tak samo K100 czy K6? Czy w tym przypadku rzuty nie mają większego znaczenia, a chodzi po prostu oto, aby rzucić?

@Minoru Yoshida
Rzucasz k100, bo to od tego zależy, czy ci wejdzie rzut (próg powodzenia, na podstawowym, masz od 50 w górę, więc k6 nie wchodzi w grę).

Piszesz wtedy do gracza, który prowadzi postać, chyba, że rzut dotyczył jakiegoś NPC - wtedy na konto Haraedo, aby admin udzielił ci informacji (np. w kwestii dowódcy grupy, z którą twoja postać ma kontakt).


従順な


Warui Shin'ya

Masuda Daizō and Fukai Ichigo szaleją za tym postem.

Sponsored content
marzec-kwiecień 2038 roku