Pytania - Page 4
Haraedo

Join the forum, it's quick and easy

Haraedo
Haraedo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Haraedo

10.07.21 4:16
First topic message reminder :

Pytania

Zgrzyty, niedopowiedzenia i skróty myślowe... jak nie pogubić się w natłoku informacji przekazywanych takim hurtem? Czasami się nie da. Temat powstał ku chwale zasady, że kto pyta, nie błądzi. Jeżeli coś nie jest jasne bądź nurtuje cię informacja, o której nigdzie nie wspomniano - zapytaj. Lepszego miejsca niż to nie znajdziesz.
Haraedo

Saga-Genji Hayate

06.11.22 20:01
Pytanie o event halloweenowy.
Czy jest możliwe odhaczenie 2 psikusów w 1 poście w postaci combo? Np. wylosowane zostało odegranie żenady pod wpływem i jednocześnie postać musi też zrobić sobie krzywdę chociażby przewracając się. Można zrobić bardzo żenującą akcję wywrotki, czy jednak trzeba na to poświęcić 2 różne posty?
Saga-Genji Hayate
Raikatsuji Shiimaura

06.11.22 20:06
Saga-Genji Hayate napisał:Pytanie o event halloweenowy.
Czy jest możliwe odhaczenie 2 psikusów w 1 poście w postaci combo? Np. wylosowane zostało odegranie żenady pod wpływem i jednocześnie postać musi też zrobić sobie krzywdę chociażby przewracając się. Można zrobić bardzo żenującą akcję wywrotki, czy jednak trzeba na to poświęcić 2 różne posty?

Nie widzę problemu w tym, aby wrzucić dwie czynności w jednym poście, jeżeli nie zostanie to zrobione po macoszemu. Ten event i tak jest zabawą, nie chcę więc, by był brzemieniem.
Raikatsuji Shiimaura
Yuri Chie

14.11.22 20:50
Dzień dobry, na moment musiałam ukraść ślepotę Aoi, bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi.

1. Czy yurei jest w stanie dotknąć senkenshe, czy też duszy pozostaje tylko sam makabryczny widok oraz potencjalna wymiana zdań w kontakcie z medium?
1.1. Podobne pytanie, czy yurei może dotknąć drugie yurei, czy też będą się wzajemnie przenikać i łaskotać nereczki?

2. Czy podczas trwania snu, gdzie jako duch stajemy się MG wątku, yurei może zmienić całkowicie swój wygląd?


I will not have you without the darkness that hides within you.
I will not let you have me without the madness that makes me.
If our demons cannot dance, neither can we.
Yuri Chie

Munehira Aoi ubóstwia ten post.

Warui Shin'ya

14.11.22 21:31
1. Yūrei bez ciała nie dotknie senkenshy. Jest traktowany jako w pełni niematerialna forma, która jest za słaba, aby fizycznie ingerować w świat ludzi.

1.1. Yūrei już jak najbardziej. Podobnie yokai oraz kami. Po prostu mogą dotknąć to, co należy do Kakuriyo (świata zmarłych). Jedynie kontrakt umożliwia im wejście w integrację ze światem ludzi.

2. We śnie mogą przybrać dowolną formę. Nawet żadną albo tłumną. Panują nad otoczeniem, atmosferą, rozwojem akcji, mogą więc tworzyć dodatkowe osoby, zwierzęta, przedmioty i tak dalej. Wasza wola. Bawicie się jak MG.


従順な


Warui Shin'ya

Nakajima Haru ubóstwia ten post.

Yōzei-Genji Noriaki

19.11.22 14:57
Czy wydarzenie szepty zakończyło się we wrześniu? Te podsumowanie z nich przeniknęło do plotek/opinii i można się do tego odnosić?

Dodatkowo można turlać kostką na zdobywanie informacji w związku z fabułą https://haraedo.forumpolish.com/t242-001-satsujin? Jeżeli tak to na jakich zasadach? W jakimś wątku na mieście powinnam napisać wiadomość i rzucić kostka, a potem zgłosić się do MG?

Yōzei-Genji Noriaki
Seiwa-Genji Enma

19.11.22 15:31
Wydarzenie "szepty" było częścią całego wydarzenia, które zostało zakończone, niemniej oczywiście że można się odnosić na fabułach do tych wydarzeń~!
I niestety już nie można, a przynajmniej nie na ten moment c:

@Yōzei-Genji Noriaki


Pytania - Page 4 Mrbg22G
Seiwa-Genji Enma
Fujimoto Samira

23.11.22 21:47
Czy technologię można wziąć na start w KP? I jeśli tak, to czy można wymyślić coś dla swojej postaci po rozmowie z adminem, czy można tylko posługiwać się listą co jest w temacie o technologii?
Fujimoto Samira
Warui Shin'ya

23.11.22 21:51
Fujimoto Samira napisał:Czy technologię można wziąć na start w KP? I jeśli tak, to czy można wymyślić coś dla swojej postaci po rozmowie z adminem, czy można tylko posługiwać się listą co jest w temacie o technologii?

Można, jeżeli wydasz na to Punkty Fabularne.
Co do swojej technologii - jak najbardziej, ale razem z opisem i wyceną musi trafić wpierw do spisu. Jeżeli masz więc pomysł, podeślij go tutaj.

@Fujimoto Samira


従順な


Warui Shin'ya
Minoru Yoshida
26.11.22 20:11
A ja mam pytanie odnoszące się do umiejętności Perswazji i do wady, którą ją wyklucza, czyli Złej Sławy. Jak to wygląda w chwili rzucania kośćmi kiedy posiada się te dwie cechy u postaci i rzuca się np. na tą umiejętność? Konieczne jest rzucenie w tym samym czasie wykluczenia złej sławy czy raczej nie powinno się mieć tych dwóch cech? Czy może perswazja nie działa na wadę (kiedy postać próbuje przekonać, że tak naprawdę plotki, artykuł itd. na jej temat, to jest kłamstwo chociażby), ale nie ma żadnego wpływu na rzuty w innej sferze jak np. przekonanie kogoś do lepszego planu?

A drugi pytanie to jak mają być rzucane kości jeżeli chodzi o zadania z aktualnego wydarzenia? Czy gracze mają napisać w konkretnym temacie lub temacie przez siebie wybranym i wtedy rzucić czy rzucić na wybrany przez siebie temat przed napisaniem postu?


Pytania - Page 4 EHjauEm
Minoru Yoshida
Nakamura Kyou

26.11.22 20:24
@Minoru Yoshida pozostawię pierwsze pytanie dla mądrzejszy, ale co do rzutów - w kwestii lokacji, narzucona jest dzielnica Asakura dla zadania śladów tuszu. W kwestii płaczu - w dowolnej lokacji (zarówno w Fukkatsu jak i Kakure), w której jest lub w której założysz, że znajduje się nieopodal brama torii. Rzut kością można wykonać w dowolnym momencie - pisząc z kimś i chcąc nawiązać do wydarzenia np. w 3 kolejce postów, albo przed wrzuceniem posta i podlinkowanie rzutu już we właściwym poście. Wysyłając pozytywny (lub krytyczny) wynik do MG, ważne jest dla mnie, żeby był już po prostu post w temacie, żeby wiedzieć gdzie jest potrzebna ingerencja.


Pytania - Page 4 VSPSQK5
Nakamura Kyou

Minoru Yoshida ubóstwia ten post.

Hasegawa Jirō

28.11.22 20:29
Czy jeżeli sojowa fasola z mitycznych przedmiotów odstrasza demony to czy yurei mogą jeść sojowe jedzonko? Pytania - Page 4 1300382754




Hasegawa Jirō

Munehira Aoi and Nakamura Kyou szaleją za tym postem.

Minoru Yoshida
01.12.22 1:09
Mam kolejne pytanie, tym razem o grupę Shingetsu. Mianowicie ich symbolem jest "Symbol grupy to wypalone "S" na tle bladego księżyca." To znaczy, że członek grupy ma robiony blady księżyc w postaci tatuażu, który później jest wypalany literą S czy po prostu to grafika tego symbolu, która może być na jakiejś chucie/ubraniu, jako graffiti itp?


Pytania - Page 4 EHjauEm
Minoru Yoshida
Nakajima Haru

01.12.22 11:58
Witam serdecznie, kto z szanownych adminów, cichociemnych  dobrych duchów forum, bądź moderatorów byłby gotowy udzielić mi odpowiedzi odnośnie yurei, yokai i kami? To trochę dłuższa rozmowa, dlatego potrzebuję konkretnej ofiary Pytania - Page 4 1019241207


here we are
My tongue’s forgotten how
To shape your name
the way it sounds
We’re nothing but myths now
That neither of us believe in
Nakajima Haru
Warui Shin'ya

01.12.22 14:13
Minoru Yoshida napisał:A ja mam pytanie odnoszące się do umiejętności Perswazji i do wady, którą ją wyklucza, czyli Złej Sławy. Jak to wygląda w chwili rzucania kośćmi kiedy posiada się te dwie cechy u postaci i rzuca się np. na tą umiejętność? Konieczne jest rzucenie w tym samym czasie wykluczenia złej sławy czy raczej nie powinno się mieć tych dwóch cech? Czy może perswazja nie działa na wadę (kiedy postać próbuje przekonać, że tak naprawdę plotki, artykuł itd. na jej temat, to jest kłamstwo chociażby), ale nie ma żadnego wpływu na rzuty w innej sferze jak np. przekonanie kogoś do lepszego planu?

Wszystko opisane jest w temacie z umiejętnościami i wadami, dokładnie w ramce pt. "zaburzenie".

Zła sława nie wyklucza perswazji, ale sprawia, że jej siła jest mniejsza. Innymi słowy: do wyniku, jaki uzyskasz po rzucie k100, dodajesz sobie profity od umiejętności i odejmujesz ilość ze względu na posiadaną wadę.

Hasegawa Jirō napisał:Czy jeżeli sojowa fasola z mitycznych przedmiotów odstrasza demony to czy yurei mogą jeść sojowe jedzonko? Pytania - Page 4 1300382754

Mogą.
Opis sojowej fasoli zostanie poprawiony jeszcze dzisiaj, aby miała odwzorowanie na fabule.

Minoru Yoshida napisał:Mam kolejne pytanie, tym razem o grupę Shingetsu. Mianowicie ich symbolem jest "Symbol grupy to wypalone "S" na tle bladego księżyca." To znaczy, że członek grupy ma robiony blady księżyc w postaci tatuażu, który później jest wypalany literą S czy po prostu to grafika tego symbolu, która może być na jakiejś chucie/ubraniu, jako graffiti itp?

Nie mają tatuażów; to po prostu ich symbol, jakim by się podpisali - dajmy na to - na graffiti właśnie. Nie muszą mieć tego elementu na ubraniu, na ciele czy gdziekolwiek indziej, chyba, że między sobą uznacie inaczej.

Nakajima Haru napisał:Witam serdecznie, kto z szanownych adminów, cichociemnych  dobrych duchów forum, bądź moderatorów byłby gotowy udzielić mi odpowiedzi odnośnie yurei, yokai i kami? To trochę dłuższa rozmowa, dlatego potrzebuję konkretnej ofiary Pytania - Page 4 1019241207

Ja jestem, ale tak czy inaczej zapraszam na PW albo tutaj, do tematu. Możemy umówić się na konkretny dzień/godzinę, jeżeli chcesz jak najszybciej otrzymać odpowiedzi. Dogadamy się.

@Nakajima Haru @Minoru Yoshida @Hasegawa Jirō


従順な


Warui Shin'ya

Hasegawa Jirō, Minoru Yoshida and Yuri Chie szaleją za tym postem.

Hasegawa Jirō

09.12.22 21:11
Jak daleko znajduje się ocean od Fukkatsu? Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić po samym opisie, a potrzebowałbym informacji ile mniej więcej godzin jazdy. Pytania - Page 4 839407656




Hasegawa Jirō
Sponsored content
marzec-kwiecień 2038 roku